Dobra wiadomość dla kierowców. Za przejazd odcinkiem autostrady A1 już wkrótce zapłacimy aplikacją

Od lipca rusza system automatycznych płatności na trasie A1 Rusocin - Nowa Wieś. Kierowcy mogą zaoszczędzić czas związany z pobraniem biletów i tradycyjną płatnością, jeśli skorzystają z aplikacji Autopay.
Zobacz wideo

Od lipca ma działać system automatycznych płatności na trasie A1 Rusocin - Nowa Wieś. Kierowcy, którzy korzystają z bramek Amber Go i chcieliby zaoszczędzić sobie trochę czasu na bramkach na autostradzie A1, powinni zainstalować aplikację Autopay i zarejestrować w niej swój pojazd oraz numer karty płatniczej.

Dzięki aplikacji przejazd przez bramkę ma trwać kilka sekund, czyli tyle czasu, ile trwa identyfikacja pojazdu, automatyczne pobranie opłaty z konta kierowcy i otwarcie bramki. System ruszy 1 lipca.

Od 1 lipca automatyczne pobieranie opłat będzie dotyczyć odcinka A1 na trasie z Torunia do Gdańska. Są jednak plany rozszerzenia nowej usługi, co wpisuje się w politykę resortu infrastruktury, który w zeszłym roku wprowadziły system automatycznego poboru opłat Amber Go. Pilotażowy system, oparty na rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych w powiązaniu z aplikacją, został dobrze przyjęty przez kierowców.

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności, stworzony przez firmę Blue Media, spółkę technologiczną z sektora usług płatniczych.

Zobacz wideo
Więcej o: