Szef Orlenu ogłasza "wielki sukces". Rosja "uznała roszczenia" ws. zanieczyszczonej ropy

Prezes Orlenu Daniel Obajtek podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie mówił o działaniach spółki związanych z kwietniowymi dostawami zanieczyszczonej ropy z Rosji. Szef płockiego koncernu mówił także o możliwej fuzji Orlenu i Lotosu.

Prezes Orlenu potwierdził, że koncern ubiega się o rekompensaty związane z dostawami zanieczyszczonej ropy. Daniel Obajtek podkreślił jednak, że inne odszkodowania są związane z faktem przerwania dostaw surowca, a inne - dopiero szacowane - z tym, że był zanieczyszczony.

Prezes płockiego koncernu podkreślił, że na początku lipca czysta ropa ponownie popłynie wszystkimi trzema rurociągami, a ostateczne stanowisko koncernu w sprawie odszkodowań będzie znane za kilka tygodni, gdy Orlen złoży roszczenia do odpowiednich dostawców. 

Zgodnie z tym, że strona rosyjska uznała nasze roszczenia, to jest bardzo wielki sukces

- powiedział Daniel Obajtek.

Zgodnie z informacjami, do których dotarł dziennik Kommiersant, PKN Orlen domaga się od Transnieftu 450 tys. dolarów odszkodowania za dostarczenie zanieczyszczonej ropy ropociągiem Przyjaźń. Z tego samego powodu białoruska rafineria w Mozyrzu domaga się od spółki 155 mln dolarów.

Fuzja Orlenu z Lotosem. Bedzie wniosek do Komisji Europejskiej

Prezes Orlenu powiedział także, że koncern do końca czerwca planuje złożyć odpowiedni wniosek do Komisji Europejskiej, dotyczący połączenia Orlenu i Lotosu. Komisja Europejska musi wyrazić zgodę na połączenie obu spółek paliwowych. Prezes Orlenu zaznaczył, że w tej sprawie trwają intensywne rozmowy a koncern jest zdecydowany na ten proces.

Zdanie należy do komisji, oczywiście pracujemy nad warunkami, pełna współpraca i mobilizacja. Uważamy, że jest to dobre dla Orlenu, dla Lotosu dla Pomorza i polskiej gospodarki. Przeprowadzimy ten proces

- powiedział szef PKN Orlen.

Trafiony marketing

Daniel Obajtek poinformował również, że w pierwszy kwartale 2019 r. w ujęciu rocznym zanotował wzrost sprzedaży detalicznej o 46 proc. Jego zdaniem wzrost ten jest spowodowany między innymi udaną akcją marketingową oraz sponsorowaniem sportowców i wydarzeń sportowych.

Dziś w Warszawie odbyło się uroczyste przekazanie 10 samochodów, które klienci Orlenu wygrali w ramach loterii z udziałem Roberta Kubicy, zorganizowanej przez płocki koncert.

Więcej o:
Komentarze (51)
Szef Orlenu ogłasza "wielki sukces". Rosja "uznała roszczenia" ws. zanieczyszczonej ropy
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 28 razy 20

  Ogajtek! Nowy charyzmatczny przywodca mlodego pokolenia. Pewnego dnia moze Premier Obajtek. Prezydent Obajtek! Pierwszy Sekretarz Obajtek! Jak przyciśnie Rosjan, to moze nawet zostaie prezesem Gazpromu! O wielki Obajtku! W podzięce lud przyzna Ci tytuł Omegabajtka! Ogigabajtka! Oterabajtka!

 • extrafresh

  Oceniono 22 razy 14

  Uznana reklamacja to sukces?
  Rosjanie sami przyznali, że dali ciała.

  To trzeba ekstra premie wypłacić!

 • tegepe

  Oceniono 18 razy 10

  Kolejny as menedżerski miary Matołuszka Krzywogębuszka.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 15 razy 9

  Może prezesu Obajtku pomyliło się jak pisał i chciał 450 mln $ a napisało mu się 450 tyś. $ więc Ruscy ze śmiechu pospadali z krzeseł i ochoczo zgodzili się na takie odszkodowanie.
  A może jest pod stołem ze 45 mln$ jako gift na Srebrna Tower?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 11 razy 7

  1,5mln zł? Całe półtora miliona złotych??? Z całym szacunkiem ale przy miliardowych kontraktach to śmiechu warta kwota. Rozumiem że Wójt Pcimia zgłosił się po tą symboliczną złotówkę żeby PiS odtrąbił wielki sukces

 • marrob

  Oceniono 11 razy 7

  Wiem że ten Obajtek idzie ścieżką pisowskiego awansu (generał z porucznika w 6 m-cy tylko w Polsce PiS, przerażające) Ale czy ktos mi przypomni kim on był jeszcze niedawno? Sołtysem czy wójtem jakiego powiatu czy wsi?! Geniusz....

 • stachud

  Oceniono 11 razy 7

  Dyzma z Pcimia.

 • z.04.2019

  Oceniono 14 razy 6

  Białorus pieniadze za brudną ropę dawno wydała. A Obajtek w samouwielbieniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX