500 plus. Minister rodziny apeluje do samorządów w sprawie wypłat pieniędzy

W liście do samorządów minister Bożena Borys-Szopa zaapelowała o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 Plus", a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom.
Zobacz wideo

Za dwa tygodnie program „Rodzina 500 Plus” zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. W związku z tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wystosowała list do samorządowców, w którym apeluje m.in. o sprawne przyznawanie świadczeń, aby pieniądze wypłacana na bieżąco.

W szczególności proszę zwrócić uwagę, aby proces przyjmowania wniosków oraz przyznawania świadczeń wychowawczych przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a wypłaty nowo przyznanych świadczeń dokonywane były na bieżąco już od lipca br.

- zaapelowała do samorządów minister.

Podkreśliła również, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa.

Rozszerzone świadczenie

Rozszerzenie programu 500 plus nastąpi poprzez likwidację obecnego progu dochodowego. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Możliwe, że część rodziców większy przelew w wysokości 1500 zł zobaczy we wrześniu, właśnie ze względu na wyrównanie od lipca. Wiele będzie zależeć m.in. od momentu złożenia wniosku o świadczenie, a także - skąd sugestia minister - od czasu jego rozpatrzenia przez urzędników. Rozszerzenie 500 plus ma kosztować ok. 19 mld zł rocznie. 

Więcej o:
Komentarze (63)
500 plus. Minister rodziny apeluje do samorządów w sprawie wypłat pieniędzy
Zaloguj się
 • olek_k11

  Oceniono 49 razy 49

  19 mld +24 mld ( to te 500+ wcześniejsze )= 43 mld PLN, tyle się rozdaje , żeby być u władzy. Fajnie :)

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 39 razy 39

  Tu pisuar apeluje do samorządów, żeby kiełbach wyborcza jak najszybciej została rzucona, a w wielu innych aspektach (jak np. oświata, prąd) wali kłody pod nogi.

  Samorządy nie powinny się spieszyć. Powinny przygotować wszystko dobrze, a dobre przygotowanie wymaga czasu.

 • tom_aszek

  Oceniono 36 razy 36

  "Podkreśliła również, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa."

  Ale czy środki te zostały już przekazane do samorządów tak, aby te mogły je już lub wkrótce wypłacać?

 • mikejar

  Oceniono 35 razy 31

  43 MILIARDY ZLOTYCH na 500+ Duda w AMERYCE wydaje jak na zabawki w BIEDRONCE.
  17 MILIARDOW DOLAROW na F-35 , 8 MILIARDOW DOLAROW NA BAZY PLUS KOSZTY to pewnie PRZEKROCZY 100 MILIARDOW ZLOTYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PRZECIEZ NASZE PRAWNUKI TEGO NIE SPLACA ZEBY PIS BYL PRZY WLADZY PRZEZ NASTEPNE 4 LATA. ONI CHCA WIEKSZOSC KONSTYTUCYJNA MIEC , BO TAK ZMIENIA KONSTYTUCJE ZE NIKT NIE BEDZIE WINNY JAK Z POLSKI ZROBIA WENEZUELE.
  LUDZIE opanujcie sie I nie glosujcie na tych OSZOLOMOW PIS DZIELSKICH.
  Nie ma pieniedzy dla nauczycieli , pielegniarek , niepelnosprawnych , budzetowki , emerytow itd , a sa pieniadze na " widzi mi sie " PIS DZIELCOW I TEGO EUNUCHA Z ZOLIBORZA.

 • togo13

  Oceniono 29 razy 29

  A w Warszawie czeka się godzinami na chemioterapię mając wychory znaczoną godzinę, a do domu wraca sie o 23-ciej. Patologia - tu rozdają kasę a tam się umęczony, słaby człowiek u kresu sił i życia. Podłe to. Brak słów.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 28 razy 28

  Życie pod rządami okupanta PiS jest tak sami nieznośne jak pod okupacja ruska. Ale ruska nie jest przynajmniej katoskretyniała wiec de facto lepsza.

 • tom-pek

  Oceniono 27 razy 25

  pamiętam takie czasy że uczciwie pracujący mieli przywileje,rodzinne ,wakacje ,kolonie dla dzieci ,talony na święta teraz taki pracujący jest dojony jak krowa żeby za sponsorować tych co nie pracują ,taką mamy demokrację że pracownik MOPSu ma mniejszą pensję niż daje zasiłek nierobowi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX