PiS ma plan na drugą kadencję. Nowa telewizja, która "powie prawdę o Polsce". Po angielsku

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział stworzenie nowej telewizji, która "mówi prawdę o Polsce". Według Centrum Informacyjnego Rządu trwają już wstępne prace związane z uruchomieniem angielskojęzycznej stacji. Ma ruszyć po zdobyciu przez PiS drugiej kadencji.
Zobacz wideo

PiS zamierza stworzyć zupełnie nową, angielskojęzyczną telewizję, która "mówi prawdę o Polsce, polskiej kulturze, polskiej historii, architekturze i naszej gościnności".

I taka telewizja powstanie w drugiej naszej kadencji

- zapowiadał premier w połowie czerwca premier Mateusz Morawiecki.

Stwierdził wówczas również, jak podaje portal wPolityce, że "większość aktorów nie rozumie polskiej racji stanu", gdy tymczasem w budowaniu wizerunku Polski na Zachodzie bardzo duży udział mogłyby mieć filmy. 

Centrum Informacyjne Rządu w odpowiedzi na pytanie Wirtualnych Mediów potwierdziło, że "trwają wstępne prace i analizy w przedmiotowej sprawie". Oznacza to, że oprócz angielskojęzycznego kanału internetowego POLAND IN, emitowanego przez TVP, ma szansę pojawić się zupełnie nowa stacja. Póki co nie wiadomo jeszcze, kto będzie odpowiedzialny za jej tworzenie. 

Czytaj też: TV Republika ma 3 mln zł straty, ale się nie martwi. "Dalsze wsparcie ze spółek Skarbu Państwa"

Warto przypomnieć, że po angielsku informacje publikuje też TVN24 i to zarówno na portalu internetowym News in English, jak i na antenie telewizji - o północy. Po angielsku materiały publikuje też Telewizja Republika. W obcych językach swoje audycje prezentuje również Polskie Radio oraz Polska Agencja Prasowa. 

Więcej o: