Mafia przerzuciła się z paliw na odpady. Co nas truje? Wyszkowski: Olej silnikowy jest nagminnie spalany i nas truje

Łukasz Kijek
W 1991 roku szara strefa w Polsce wynosiła aż 34 proc. PKB. Obecnie jest to 14,4 proc. Nielegalny obrót towarami w naszym kraju maleje, ale ciągle jest bardzo dużo do zrobienia. Przykładem jest branża zajmująca się odpadami. - W Polsce działa mafia odpadowa - mówi Kamil Wyszkowski z UN Global Compact Network Polska. Według niego problem jest podwójny, bo cierpi zarówno budżet państwa, jak i zdrowie nas wszystkich. Co nas truje? Odpady mieszane z węglem i olej silnikowy spalany w piecach, to tylko wybrane przykłady. Zobacz całą rozmowę.

Więcej o:
Komentarze (8)
Mafia przerzuciła się z paliw na odpady. Co nas truje? Wyszkowski: Spalany olej silnikowy i zwożony masowo plastik
Zaloguj się
 • luki.wawa

  Oceniono 10 razy 10

  Mafia już nie jest w odpadach była kilka lat temu. Teraz to już końcówka tego biznesu. Były paliwa potem leki i odpady a teraz już jest inny biznes. Na tym właśnie polega biznes przestępczy. Czekam na komisje da odpadów i leków i milionów jakie wypłynęły z budżetu za rządów Prawa i sprawiedliwości.

 • 1docentpj

  Oceniono 10 razy 10

  Praktycznie każdy mechanik samochodowy ogrzewa zima warsztat olejem. Czasem dorzuca jakieś plastiki a bywa że nawet węgiel .

 • nessuno

  Oceniono 9 razy 9

  A te płonące co i raz składowiska różnorakich odpadów to też sprawka śmieciowej mafii, ale jak to zwykle w Wolsce, problemu nikt nie widzi.

 • 213g

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro spalanie oleju jest takie szkodliwe dlaczego ustawodawca toleruje wysokie nomy spalania oleju w silnikach, sięgające nawet 1 litr na 1000km.

 • trupiwosk

  0

  Dalej 30 lat za Europą. Wałki mafii na śmieciach w latach 90 opisywał Roberto Saviano w swojej Gomorrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX