"Piłsudski". Pierwsze plakaty promujące film. Kiedy odbędzie się premiera?

Premiera filmu "Piłsudski" zaplanowana jest na 13 września. Niedawno pojawiły się pierwsze plakaty promujące produkcję. Na czterech grafikach zaprezentowani są odtwórcy głównych ról - Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Maria Dębska i Jan Marczewski.
Zobacz wideo

"Piłsudski" pojawi się w polskich kinach dopiero 13 września, jednak już teraz producenci udostępnili pierwsze plakaty dotyczące filmu. Akcja produkcji rozpoczyna się w 1901 roku, kiedy grany przez Borysa Szyca, Józef Piłsudski "Ziuk" ucieka ze szpitala psychiatrycznego. 

"Piłsudski". Udostępniono plakaty promujące film o marszałku Józefie Piłsudskim

Na plakatach zaprezentowani zostali odtwórcy głównych ról, czyli Borys Szyc (Józef Piłsudski), Magdalena Boczarska (Maria Piłsudska), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska) oraz Jan Marczewski (Walery Sławek). Reżyserem filmu jest Michał Rosa.

Bo brawurowej ucieczce "Ziuk" staje na czele polskiego podziemia walczącego o niepodległość Polski. W filmie przedstawiona zostanie także prywatna strona bohatera, który rozdarty jest między uczuciami do żony Marii i kochanki Aleksandry. Piłsudski za wszelką cenę będzie dążył do ustanowienia w Polsce niepodległości. Będzie mu w tym pomagała jego żona, która aktywnie zdobywała poparcie dla męża, a ponadto w czasie wojny opiekowała się rannymi legionistami.

Po śmierci Marii drugą żoną Piłsudskiego została Aleksandra Szczerbińska, znana z tego, że zorganizowała żeńską służbę wywiadowczą I Brygady oraz pełniła w niej funkcję dowódcy. Ostatnim bohaterem przedstawionym na plakacie jest Walery Sławek, jeden z najbliższych współpracowników marszałka Józefa Piłsudskiego, oficer wywiadu, marszałek Sejmu oraz kilkukrotny premier. 

Więcej o:
Komentarze (6)
"Piłsudski". Pierwsze plakaty promujące film. Kiedy odbędzie się premiera?
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe jak przedstawią życiorys Piłsudskiego, a na ILE go wyretuszują. Bo przecież fakt, że był bojówkarzem Polskiej Partii Socjalistycznej - czyli nieomal że "komuchem", że w celu możliwości zawarcia małżeństwa ZMIENIŁ wyznanie porzucając katolicyzm, później znalazł sobie kolejną kobietę a w tzw. międzyczasie, mając co najmniej dwie stałe kochanki, nie do końca pasuje do idealnego portretu PRAWDZIWEGO Polaka, zwłaszcza o tak modnej dziś tzw. orientacji toruńskiej. :-))
  No i że w maju 1926 roku, dokonał zbrojnego przewrotu, obalając LEGALNY rząd i że w wyniku tej Rebelii, śmierć poniosło WIĘCEJ ludzi niż u Jaruzela podczas wprowadzania Stanu Wojennego...

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 1 raz -1

  "TO NIE MIAŁO PRAWA SIĘ STAĆ"
  Rzadko który producent zdobywa się na taką szczerość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX