Policja zatrzymała hakera z Warszawy. Miał wyprowadzić 800 tys. zł z konta właściciela hotelu

Funkcjonariusze policji z Warszawy i Zakopanego zatrzymali 27-letniego hakera. Według ustaleń, mężczyzna miał włamać się na konto bankowe właściciela hotelu i wyprowadzić z niego 800 tys. złotych. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Zobacz wideo

Policjanci z Zakopanego otrzymali zgłoszenie o kradzieży 800 tys. złotych z konta właściciela tatrzańskiego hotelu w środę 3 lipca. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że haker złamał zabezpieczenia bankowości internetowej i wyprowadził znaczną ilość pieniędzy z konta hotelarza. W wyniku śledztwa policja ustaliła, że za przestępstwem może stać 27-latek z Warszawy.

Policjanci zatrzymali 27-letniego hakera. Był ścigany dwoma listami gończymi

Funkcjonariusze policji z Zakopanego nawiązali współpracę z policjantami ze stolicy i zatrzymali 27-letniego hakera w jego mieszkaniu w Warszawie. Mężczyzna był zaskoczony, nie spodziewał się, że policja zdoła go zidentyfikować. Okazało się, że młody człowiek jest podejrzany także w innych sprawach i ścigany dwoma listami gończymi.

Hotelarz odzyskał już niemal wszystkie stracone pieniądze, z kolei hakerowi przedstawiono zarzuty. Sąd zadecydował także o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem na konto 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Więcej o: