Ceny papieru toaletowego w górę! Winne prąd, makulatura i groźba strajku. Zapowiadane są kolejne podwyżki

W najbliższym czasie należy spodziewać się wzrostu cen papieru toaletowego. Sklepy chcą ukryć przed klientami podwyżki, stosując coraz wyższe rabaty i promocje.
Zobacz wideo

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej qpony-Blix ceny papieru toaletowego będą szły w górę. Dotychczasowe podwyżki nie są w takim stopniu zauważalne przez klientów, ponieważ wszystkie sieci sklepów stosują rabaty i obniżki, które mają ukryć faktyczny wzrost cen.

Klienci muszą przygotować się na kolejne wzrosty cen - tym razem więcej będziemy musieli zapłacić za papier toaletowy

Według Łukasza Jaskulskiego z Wytwórni Papieru Toaletowego EKO-KLAN ceny do tej pory najtańszych artykułów pójdą mocno w górę. Największy wzrost cen przewidywany jest w przypadku recyclingowego papieru toaletowego, ponieważ w ostatnim czasie zmniejszyła się liczba dostawców, którzy dostarczali odpowiednią makulaturę. Dodatkowymi powodem wyższych cen papieru toaletowego jest: wzrost kosztów produkcji (zwłaszcza opłat za prąd), konieczność zwiększenia płacy pracownikom, którzy grożą odejściem z pracy oraz wzrost cen celulozy, z której produkowany jest wysokogatunkowy papier.

W komunikacie prasowym opisującym szczegóły raportu czytamy m.in.:

W bieżącym roku minimalne ceny promocyjne papieru toaletowego spadły średnio o 6 procent. 4-paki najbardziej potaniały w hipermarketach, 6-paki: tylko w drogeriach i aptekach, a 8-paki: wyłącznie w dyskontach. Maksymalne koszty zakupu w promocji wzrosły aż o 33 procent. [...] Z kolei średnie ceny promocyjne zwiększyły się o nieco ponad 5 procent. Poza drobnymi wyjątkami, bez względu na rozmiar paczki, prawie wszędzie były podwyżki.

W dużych sieciach wzrost ceny papierowego nie jest tak zauważalny dzięki promocjom oraz temu, że większe sklepy mogą negocjować niższe stawki u swoich dostawców. To z kolei pomaga na okresową sprzedaż produktów w niższych cenach. Największe wzrosty cen odnotowano w przypadku opakowań papieru toaletowego, w którym znajduje się 6 rolek. Z kolei papier toaletowy pakowany po 8 sztuk zdrożał w hurtowniach o 54,10 procent, a w sieciach typu convenience o 38,06 procent. Wzrost cen papieru można zobaczyć także na podstawie zestawienia cen promocyjnych tych produktów, które wzrosły średnio aż o 33 procent, w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Więcej o:
Komentarze (86)
Ceny papieru toaletowego poszły w górę. Zapowiadane są kolejne podwyżki
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 32 razy 24

  Co oni kłamią. Inflacja jest na poziomie 2%. Tak twierdzi GUS, a według CBOSu PiS ma 50% poparcia.

 • jxl82

  Oceniono 28 razy 20

  Nie szkodzi, Suweren będzie mógł łatwo zastąpić papier toaletowy ulotkami wyborczymi Pis. Co sprytniejsi na wiecach Pis będą zbierali po kilka powieści biograficznych Jarosława.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 17 razy 17

  No i ta królewna była bardzo nieszczęśliwa, bo w całym królestwie nie było ani jednej rolki papieru toaletowego. I żeby go w końcu zdobyć to ta królewna musiała się zwolnić wcześniej z pracy...

 • franclajn

  Oceniono 12 razy 10

  Jak za komuny - galopująca inflacja, ogłupiająca propaganda sukcesu, pomnikomania, powszechny bałagan, z sufitu wzięte dane dotyczące cen, braki leków, drogie mieszkania, brak papieru toaletowego, itd. A Komitet Centralny PZPIS obraduje nad przejściowymi trudnościami i wąskim gardłem tudzież spiskowcami oraz pogrobowcami rewanżystów z Bonn.

 • ad2009

  Oceniono 10 razy 10

  Coraz blizej do "korali"... no i wzrosnie sprzedaż gazet ..

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 10

  We Lwowie, na każdym kroku można kupić papier toaletowy z podobizną Putina. Mam nadzieję, że i w Polsce wreszcie znajdzie się odważny, który na arkusikach rolki, wydrukuje fizjonomię Kurdupla :-))

 • maaac

  Oceniono 11 razy 9

  Biedronka ograniczyła ilość cukru do 2 paczek na głowę klienta i wychodzi na rynek z octem smakowym by regały nie były zbyt jednolite.

 • dawidb

  Oceniono 15 razy 9

  I znowu ludzie z wiankami rolek będą dumnie paradować po ulicach... a ponoć historia się nie powtarza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX