Polacy nadal wyjeżdżają do pracy za granicę. Trzy województwa przodują w statystykach

Największy wzrost liczby Polaków, którzy wykazali dochody uzyskane za granicą, odnotowano dla województw lubelskiego, pomorskiego i lubuskiego. Odwrotny trend zaobserwowano na Mazowszu i w Wielkopolsce.
Zobacz wideo

Na podstawie danych z Izb Skarbowych Business Insider Polska policzył jak wygląda obecna tendencja do pracy Polaków poza granicami kraju. Według danych liczba Polaków, którzy pracują w innych krajach nieznacznie spadła. Statystyki te jednak mogą być lekko zaniżone przez Brexit, a dokładniej legalizacje pobytu naszych rodaków w Wielkiej Brytanii.

Mniej mieszkańców Mazowsza i Wielkopolski rozliczyło się w ubiegłym roku z pracy poza granicami Polski

W 2018 roku w niektórych województwach nadal odnotowano wzrost liczby mieszkańców, którzy zarabiali za granicą. W województwie lubelskim złożono o 3,4 tysiące więcej zaświadczeń o dochodach z pracy poza granicami Polski, na Pomorzu odnotowano wzrost o 2,1 tysięcy zeznań, a w województwie lubuskim z takiej pracy rozliczyło się o 2 tysiące osób więcej. Wzrost liczby Polaków rozliczających się z zagranicznej pensji odnotowano także w województwach śląskim, podlaskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.

Największy spadek liczby osób rozliczających dochody z pracy poza granicami Polski odnotowany został w Wielkopolskie i na Mazowszu, gdzie złożono kolejno 4,7 i 4,3 tysięcy mniej wniosków niż w 2017 roku. 3,1 tysiące zaświadczeń mniej odnotowano również w województwie Dolnośląskim, 2,7 tysiące mniej w Małopolsce i 1,7 tysięcy mniej na Podkarpaciu. Mniejsze spadki wykazały również województwa opolskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie.

Więcej o: