Ciekawy pomysł sieci Ikea w Niemczech. Firma kupi od klientów używane meble

We wszystkich sklepach sieci Ikea w Niemczech wystartował projekt Zweite Chance, który daje "drugą szansę" używanym meblom. Klienci mogą odsprzedać Ikei swoje używane meble, które po odświeżeniu ponownie zostaną wystawione na sprzedaż.
Zobacz wideo

Taka oferta dotyczy wszystkich 53 sklepów sieci Ikea w Niemczech. Klienci mogą odsprzedać używane, ale zakupione w Ikei meble. Krzesła, szafki czy stoły po odnowie, po raz kolejny zostaną sprzedane przez sieć, tym razem w niższej cenie.

Niemiecka Ikea wystartowała z programem Zweite Chance dla używanych mebli

Ofertę używanych mebli można znaleźć na stronie internetowej  w zakładce, w której znajduje się katalog przedmiotów "drugiej szansy". Ikea skupuje od swoich klientów m.in. krzesła, szafy, szafki, stoły, biurka czy stoliki. Program Zweite Chance nie dotyczy m.in. akcesoriów, sprzętów AGD oraz elementów wystroju.

Jak podają "Wiadomości handlowe", produkt odsprzedany do sklepu musi spełnić szereg warunków. Wśród wymagań wymienia się następujące punkty: musi to być oryginalny produkt Ikea, mebel musi być w pełni funkcjonalny i kompletny, nie może być uszkodzony, powinien być też dostarczony do sklepu w postaci zmontowanej, bo tylko tak można ocenić stan faktyczny danego przedmiotu. Mebel nie może nosić dużych śladów użytkowania - nie powinien być więc zabrudzony, podrapany czy poobijany.

Ikea akceptuje drobne uszkodzenia, czy zabrudzenia mebli, dlatego klienci nie muszą się martwić, że przyjęte zostaną tylko te meble, których stan jest idealny. Zanim jednak klient uda się do sklepu, musi złożyć formularz internetowy, w którym ocenia stan mebla. Na jej podstawie dokonywana jest wstępna wycena produktu. Zazwyczaj mebel kupowany jest przez Ikea za 30-50 procent ceny oryginalnej. Po zaakceptowaniu oferty należy dostarczyć mebel do najbliższego sklepu Ikea. Po zaakceptowaniu przedmiotu przez pracowników klient otrzymuje kartę Ikea na kwotę o ustalonej wysokości. Następnie mebel zostaje odświeżony i odsprzedany w ramach wyprzedaży.

Więcej o: