W H&M rusza system "kup teraz, zapłać później". Nawet dwa tygodnie po zakupach

Sieć sklepów H&M uruchamia opcję "kup teraz, zapłać później" w kolejnych sklepach stacjonarnych. Klienci będą mieli dwa tygodnie na dokonanie płatności lub zwrócenie towaru do sklepu.
Zobacz wideo

Nowy system sprzedaży w sklepach H&M to przede wszystkim duża wygoda dla klientów - będą mogli oni rozłożyć wydatki w czasie i zwrócić produkt jeszcze przed uiszczeniem płatności. Jak działa ten system?

H&M stawia na nowe rozwiązania. Wdraża system „kup teraz, zapłać później” w kolejnym kraju

Aby skorzystać z opcji „kup teraz, zapłać później”, klienci H&M będą musieli mieć przy sobie telefon z wgraną aplikacją firmy. Po wyborze ubrań udadzą się do kasy, gdzie zeskanują kod QR. W odpowiednim czasie otrzymają także przypomnienie o konieczności uregulowania rachunku. System ten nie zlikwiduje kolejek w sklepach, ale da klientom większą elastyczność w zarządzaniu własnymi pieniędzmi.

System „kup teraz, zapłać później” działa już w sklepach H&M w Szwecji, a teraz wprowadzany jest do holenderskich placówek marki. Później przyjdzie kolej na sklepy w Belgii. Kiedy nowe rozwiązanie zacznie funkcjonować w Polsce? Tego nie wiadomo, jednak firma zapewnia, że będzie je wdrażać na kolejnych rynkach europejskich - pisze Spider's Web.

Więcej o: