Auchan wprowadzi godziny ciszy we wszystkich sklepach. Jeszcze w sierpniu

Auchan wprowadzi godziny ciszy we wszystkich sklepach w Polsce jeszcze przed końcem sierpnia. Dotychczas takie rozwiązanie funkcjonowało tylko w niektórych sklepach sieci.
Nasza akcja społeczna "Godziny ciszy" spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Do końca sierpnia wszystkie sklepy Auchan wprowadzą u siebie taką możliwość zakupów

- poinformowała serwis wiadomoscihandlowe.pl Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan.

Gdy na początku czerwca tego roku marka Auchan informowała, że niektóre sklepy (np. we Wrocławiu, w Gdańsku, w Radomiu, w Kielcach, w Rzeszowie) dołączają się do akcji "Godziny ciszy" zapoczątkowanej w placówce w Częstochowie, chodziło przede wszystkim o wsparcie osób ze spektrum autyzmu. Ale okazuje się, że inicjatywa przypadła do gustu także klientom bez zaburzeń autystycznych. Sieć postanowiła więc godziny ciszy wprowadzić we wszystkich swoich sklepach w całej Polsce.

Na czym polegają godziny ciszy w Auchan? Jest to specjalnie wyznaczony czas na zakupy, w trakcie którego nie są nadawane komunikaty, ani nie jest puszczana muzyka. Wyłączone są także telewizory, a światła w sklepie są przyciemnione. Słowem - jest cicho, spokojnie, bardziej "kameralnie". Dla osób z autyzmem jest też otwarta specjalna uprzywilejowana kasa. Czasem godziny ciszy obowiązują nie tylko w Auchan, ale w całym pasażu czy galerii handlowej, w której działa sieć.

Zobacz wideo
Więcej o: