Auchan wprowadzi godziny ciszy we wszystkich sklepach. Jeszcze w sierpniu

Auchan wprowadzi godziny ciszy we wszystkich sklepach w Polsce jeszcze przed końcem sierpnia. Dotychczas takie rozwiązanie funkcjonowało tylko w niektórych sklepach sieci.
Nasza akcja społeczna "Godziny ciszy" spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Do końca sierpnia wszystkie sklepy Auchan wprowadzą u siebie taką możliwość zakupów

- poinformowała serwis wiadomoscihandlowe.pl Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan.

Gdy na początku czerwca tego roku marka Auchan informowała, że niektóre sklepy (np. we Wrocławiu, w Gdańsku, w Radomiu, w Kielcach, w Rzeszowie) dołączają się do akcji "Godziny ciszy" zapoczątkowanej w placówce w Częstochowie, chodziło przede wszystkim o wsparcie osób ze spektrum autyzmu. Ale okazuje się, że inicjatywa przypadła do gustu także klientom bez zaburzeń autystycznych. Sieć postanowiła więc godziny ciszy wprowadzić we wszystkich swoich sklepach w całej Polsce.

Na czym polegają godziny ciszy w Auchan? Jest to specjalnie wyznaczony czas na zakupy, w trakcie którego nie są nadawane komunikaty, ani nie jest puszczana muzyka. Wyłączone są także telewizory, a światła w sklepie są przyciemnione. Słowem - jest cicho, spokojnie, bardziej "kameralnie". Dla osób z autyzmem jest też otwarta specjalna uprzywilejowana kasa. Czasem godziny ciszy obowiązują nie tylko w Auchan, ale w całym pasażu czy galerii handlowej, w której działa sieć.

Więcej o:
Komentarze (117)
Auchan wprowadzi godziny ciszy we wszystkich sklepach. Jeszcze w sierpniu
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 45 razy 45

  Tak powinno być zawsze.
  Daleko mi do autyzmu, ale po prostu przyjemniej wtedy jest.
  Jeszcze bym takie coś chciał w pociągach, MPK. Ale pewnie nie przejdzie z obawy przed molestowaniem i kieszonkowcami. A szkoda, bo w dobie smartfonów nie widzę (innej) potrzeby tak naku...ającego światła.

 • six_a

  Oceniono 34 razy 32

  cudownie. pojechałam kiedyś przymusowo do całodobowego tesco w środku nocy i tak właśnie było. zakaz jazgotu powinien obowiązywać całą dobę.

 • Amanda Smith

  Oceniono 29 razy 29

  A mnie się podoba! Nareszcie spokojnie będzie można zrobić zakupy. Te wszystkie reklamowe komunikaty czytane przez Panie z akcentem jakby z innego świata, są nie do przyjęcia.

 • hakatumbatsumani

  Oceniono 26 razy 26

  Zakaz brzęczenia durnowatą muzyczką powinien obowiązywać w każdym sklepie, urzędzie czy przychodni. Czasem aż głowa puchnie od tego bezustannego prostackiego jazgotu. Zwracasz uwagę że za głośno, to patrzą jak na kosmitę...

 • komercyjny02

  Oceniono 31 razy 25

  Leżę sobie po śniadaniu na przyhotelowym leżaku, blisko niedużej śródziemnomorskiej plaży. Słychać szum fal. Niewielki wiaterek. Jest przyjemnie. Przymykam powieki, za chwilę się zdrzemnę.

  I oto z głośników przy hotelowym basenie jak coś nie ryknie! I od tej chwili już do późna w nocy prawie bez przerwy: 140 decybeli. Teksty, a właściwie wrzaski tak zwanego animatora w językach angielskim i rosyjskim (łamanym). Oraz muzyka, mnóstwo muzyki: jakieś Latin Disco, jakieś inspiracje arabsko-bliskowschodnie, trochę anglosaskiego popu. Jakiś geniusz wymyślił, że z takim właśnie tłem dźwiękowym ludzie wypoczywają najlepiej. I we wszystkich hotelach okolicznych dzieje się to samo!

  PRAWO DO CISZY JEST PRAWEM CZŁOWIEKA!

 • piter2049

  Oceniono 23 razy 21

  Bardzo dobry pomysł, świetna inicjatywa - nadwrażliwość na bodźce jest bolesna - nie tylko dla osób z autyzmem - każdy introwertyk będzie zadowolony.

 • rikol

  Oceniono 24 razy 20

  Jacy łaskawcy, można zrobić zakupy i nie ogłuchnąć. W sumie tym łomotem w centrach handlowych powinien się zająć jakiś sanepid albo inna inspekcja pracy.

 • pablo-102

  Oceniono 22 razy 20

  Można? Można. Wystarczy chcieć.

 • hens

  Oceniono 25 razy 19

  Odechciewa się wszystkiego gdy wchodząc do Galerii Handlowej słyszymy wyjące w głośnikach disco polowe UMTA UMTA UMTA .
  Myśleć nie można. ..............Gdybym chciał warcholskiej rozrywki to pojechał bym na koncert jakiegoś głupka.................np. Martyniuka !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX