PLL LOT traci monopol. American Airlines uruchomią bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago

Od 2020 r. pojawi się bezpośrednie połączenie między lotniskami Chicago-O'Hare a Kraków Airport. Loty z użyciem samolotów Boeing 787-8 mają odbywać się pięć razy w tygodniu. Do tej pory jedynym przewoźnikiem, który realizował rejsy z Polski do Stanów Zjednoczonych był PLL LOT.
Zobacz wideo

Przewoźnik American Airlines podjął decyzję o uruchomieniu pięciu nowych połączeń z Europą Środkowo-Wschodnią, Afryką i Azją. Wśród międzynarodowych połączeń znalazły się bezpośrednie rejsy do Krakowa, a także do Budapesztu i Pragi, do Maroka oraz Tel Avivu.

Samoloty Boeing 787-8 American Airlines będą latać od 2020 r. pięć razy w tygodniu. Połączenia m.in. z Budapesztem, Pragą i Warszawą mają mieć charakter sezonowy i ruszą wraz z początkiem okresu letniego - będą realizowane między 7 maja a 23 października. Jedynie do Tel Avivu rejsy będą organizowane całorocznie.

Dzisiejsza decyzja American Airlines to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski na rynku amerykańskim. Kolejne, po już funkcjonujących połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Dobrze wykształceni i przedsiębiorczy Małopolanie, wysoki potencjał rozwoju innowacyjności, znane na świecie centrum outsourcingu, to tylko niektóre atuty naszego regionu

- podsumował Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport cytowany przez serwis Rynek Lotniczy.

LOT zwiększy liczbę połączeń krajowych

PLL LOT, który tym samym straci od 2020 r. monopol na połączenia między Kraków Airport a Stanami Zjednoczonymi, zapowiedział zwiększenie liczby krajowych połączeń od października 2019 r. Zgodnie z zapowiedziami, pasażerowie będą mogli podróżować częściej na trasie z Warszawy do Rzeszowa, Poznania i Lublina.

Nowe rejsy na trasie Warszawa-Rzeszów-Warszawa będą realizowane trzy razy w tygodniu. Więcej lotów będzie też odbywać się na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa. Ma pojawić się szósty rejs dziennie na tej trasie i będzie realizowany we wszystkie dni tygodnia poza sobotami. Dodatkowe połączenia, które będą realizowane cztery razy w tygodniu zyska także trasa Warszawa-Lublin.

Więcej o: