Ceny prądu. Oświadczenie o statusie odbiorcy końcowego. Do kiedy trzeba je złożyć?

We wtorek 13 sierpnia mija termin składania oświadczeń w sprawie cen prądu. Aby skorzystać z niższych stawek za energię elektryczną, taki dokument powinni złożyć mikro, mali i średnich przedsiębiorcy, szpitale i jednostki sektora finansów publicznych.
Zobacz wideo

Minister Energii potwierdził, że odbiorcy w gospodarstwach domowych nie muszą składać oświadczeń, ponieważ ustawa "o cenach prądu" gwarantuje im uprawnienie do niższych cen za prąd bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów.

Dlaczego trzeba złożyć oświadczenie o statusie odbiorcy końcowego prądu?

Aby płacić za prąd tyle, co w 2018 roku, przedsiębiorcy, szpitale i jednostki sektora finansowego muszą złożyć oświadczenie, w którym potwierdzą, że są odbiorcą końcowym energii. Dokument taki należy dostarczyć spółce dystrybuującej energię elektryczną, z którą ma się podpisaną umowę. Resort energii informuje, że złożenie takiego oświadczenia jest konieczne, bo sprzedawcy prądu nie wiedzą, czy dany odbiorca ma status odbiorcy końcowego, czy też nie. Złożenie takiego oświadczenia jest podstawą uprawnienia do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r.

Oświadczenie o statusie odbiorcy końcowego energii elektrycznej - wzór

Informacje dotyczące oświadczeń ws. niższych cen prądu na swoich stronach internetowych zamieściły takie spółki jak PGE, Energa, Tauron czy Enea, udostępniając wzór oświadczenia, który należy uzupełnić i złożyć w odpowiedniej jednostce firmy. Wzór dokumentu można także pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Energii

Więcej o: