Nie żyje Jerzy Wiśniewski. Prezes PBG i Rafako miał 62 lata

Grupa PGB na swojej oficjalnej stronie poinformowała o śmierci Jerzego Wiśniewskiego. Założyciel, prezes i główny akcjonariusz firmy oraz prezes Rafako zmarł w wieku 62 lat.

W komunikacie rady nadzorczej i zarządu PGB S.A. czytamy, że Jerzy Wiśniewski zmarł w poniedziałek 19 sierpnia: Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj, niespodziewanie, w wieku 62 lat, odszedł od nas Jerzy Wiśniewski, Założyciel i Główny Akcjonariusz Grupy PBG, Prezes Zarządu PBG S.A. oraz RAFAKO S.A., największej polskiej grupy budownictwa energetycznego. Odszedł wizjoner, który całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwojowi kraju, angażując się w realizację inwestycji istotnych dla Polski.

Nie żyje Jerzy Wiśniewski. Prezes PGB i Rafako miał 62 lata

Jak podaje "Puls Biznesu" Jerzy Wiśniewski w 2004 roku uzyskał duplom Master of Business Administration. Wcześniej skończył studia na Politechnice Poznańskiej. W 2009 roku otrzymał tytuł Inżyniera Górnictwa II Stopnia przyznany przez ministra przemysłu i handlu, a za pracę na rzecz tej branży został awansowany na tytuł Generalnego Dyrektora Górniczego III stopnia, nadanego przez ministra gospodarki. Jego zasługi dla górnictwa docenione zostały już w 1997 roku, kiedy otrzymał Brązową Odznakę "Zasłużony dla Górnictwa RP". W 2004 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Pierwszą działalność rozpoczął w 1994 roku, kiedy do życia powołał przedsiębiorstwo zajmujące się branżą gazowniczą. Następnie rozwijał ją wokół przedsiębiorstwa PBG, które od 2004 roku prowadzi największe w Polsce inwestycje dotyczące budownictwa gazowego i energetycznego. Od października 2018 roku pełnił też funkcję prezesa Rafako.

Rafako jest jednym z największych w Europie producentów kołów oraz urządzeń służących do ochrony środowiska przeznaczanych dla przedsiębiorstw energetycznych. Dzięki najnowszej technologii kotły tej firmy mają zamontowane instalacje do odsiarczania i odazotowania spalin. Spółka PBG z kolei realizuje usługi dotyczące projektowania, naprawy i wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw. Spółki wchodzące w skład grupy PBG wybudowały m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, stadion PGE Arena w Gdańsku oraz INEA Stadion w Poznaniu, autostrady A1 i A4 czy Gazoport w Świnoujściu.

Więcej o: