UOKiK bada Omega Best. "Puls Biznesu": podejrzenie działania na zasadzie piramidy finansowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada, czy firma Omega Best, nie działa na zasadzie piramidy finansowej. UOKiK poinformował już ABW o możliwości popełnienia przestępstwa przez założycieli spółki.
Zobacz wideo

Jak podaje "Puls Biznesu" UOKiK wszczął postępowanie w sprawie spółki Nautilius Investment zarejestrowanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spółka ta jest właścicielem platformy inwestycyjnej Omega Best, która poddawana jest obecnie kontroli urzędu. 

Omega Best badana przez UOKiK

UOKIK sprawdza działanie spółki, którą podejrzewa się o stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Działanie to miało polegać na założeniu, prowadzeniu i propagowaniu systemu działającego na zasadzie tak zwanej piramidy finansowej.

Struktura taka opiera swoje zyski na kolejnych wpłatach dołączających do systemu klientów, nie jest więc zależna od sprzedaży czy konsumpcji oferowanych produktów. Piramidy finansowe zaczynają upadać, kiedy z firmy wycofują się uczestnicy, a napływające do systemu pieniądze ulegają zmniejszeniu. Osobom inwestującym pieniądze w takie firmy obiecuje się szybki, łatwy i pewny zysk. Podczas upadłości większość klientów traci całość lub część powierzonych środków.

Omega Best reklamuje się jako jedyna w Polsce firma oferująca usługę Active Box, która polega na połączeniu usług reklamowych, udziału w badaniach marketingowych i wydobyciu kryptowalut. Po zakupie pakietu firma miała dzielić się z klientami zyskami - obiecywano wzrost na poziomie do 130, a nawet 170 procent.

Więcej o: