AgioFunds TFI komentuje akcję CBA. "Sprawa dotyczy konkretnego klienta"

CBA zatrzymało wczoraj osiem osób zarzucając im niezgodne z prawem unikanie opodatkowania. Dziś głos w sprawie zajął AgioFunds TFI - osoby z nim powiązane są wśród zatrzymanych. Fundusz wyjaśnia, że "sprawa dotyczy funduszu aktywów niepublicznych, utworzonego na potrzeby konkretnego klienta".

Jak informowaliśmy wczoraj CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych oraz przedstawicieli funduszu inwestycyjnego. Zdaniem służb, ujęci w nielegalny sposób unikali opodatkowania narażając Skarb Państwa na utratę miliona złotych.

Zobacz wideo

Według śledczych działanie osób dzisiaj zatrzymanych wyrządziło co najmniej milion złotych szkody w mieniu Skarbu Państwa. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

Czytaj też: Ważne zmiany dla Polaków jadących na Wyspy. 'Swobody wygasną 31 października'

Dziś wiemy już, że zatrzymanie miało związek z osobami powiązanymi z AgioFunds TFI. Parkiet opublikował oświadczenie przedstawicieli TFI. Czytamy w nim, że "sprawa dotyczy funduszu aktywów niepublicznych, utworzonego na potrzeby konkretnego klienta".

Towarzystwo wyjaśnia, że "współpracuje z innymi klientami w zakresie podobnych rozwiązań inwestycyjnych, co zawsze poczytywaliśmy sobie za dowód zaufania i potwierdzenie naszych wysokich kompetencji".

Zatrzymane wczoraj osoby zostały przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie miały usłyszeć zarzuty. Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne realizacje

Więcej o: