Tarczyński chce kupić Zakłady Mięsne Henryk Kania. Oferta została złożona

21 sierpnia spółka Tarczyński złożyła ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Drugi ze wspomnianych producentów wędlin ma obecnie duże problemy finansowe i może okazać się smakowitym kąskiem dla firmy Tarczyński.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że Zakłady Mięsne Henryk Kania są w tarapatach finansowych. W czerwcu Sąd Rejonowy w Katowicach otworzył przyspieszone postępowanie układowe w sprawie firmy, która ma kilkaset mln zł długu. Co więcej, prokuratura zajmuje się sprawą niewypłacania pensji pracownikom ZM Henryk Kania, a spółce banki wypowiedziano umowy kredytowe. Po ogłoszeniu tych wiadomości kurs akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych gwałtownie spadł, a firmie groziło wstrzymanie produkcji.

Tarczyński chce kupić ZM Henryk Kania. Szczegóły oferty nie są znane

ZM Henryk Kania zainteresowała się spółka Tarczyński. Oferta nabycia, jaką złożono podupadającej firmie trafiła do nadzorcy sądowego, który dba o restrukturyzację przedsiębiorstwa. Wykupienie ZM Henryk Kania może być dla Tarczyńskiego intratnym interesem. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez spółkę Tarczyński, "decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez niego rozszerzeniem jego działalności".

Nie znamy jednak szczegółów ewentualnego przejęcia ZM Henryk Kania przez spółkę Tarczyński. Umowa ma charakter wstępny i warunkowy. Wiadomo z kolei, że nadzorca sądowy ZM Henryk Kania ma czas do 30 sierpnia na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności.
 

Więcej o: