Kaufland może przejąć pięć sklepów Tesco. Wnioski już w UOKiK

Lokale, których chce pozbyć się Tesco mogą zostać przejęte przez Kaufland - sieć należącą do tej samej grupy kapitałowej co Lidl. Odpowiednie wnioski trafiły już do UOKiK.

Tesco od kilku tygodni przechodzi mocną metamorfozę, na której skorzystać może Kaufland. Sieć należąca do tej samej grupy kapitałowej co Lidl jest bowiem chętna na przejęcie pięciu nieruchomości użytkowanych przez Brytyjczyków. 

Z informacji opublikowanych przez UOKiK wynika, że chodzi o lokalizacje w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu oraz Lublinie.

W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca - Kaufland [...]  nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco [...] do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego.

- czytamy w oficjalnym komunikacie

>>> Zrównoważony budżet Polsce się jeszcze nie zdarzył. Jak dokonał tego PiS?

Zobacz wideo

Tesco ogranicza asortyment

O tym, że brytyjska sieć chce pozbyć się lokali słyszeliśmy już w wakacje - w sierpniu UOKiK wezwał do uzupełniania dokumentacji dotyczącej transakcji. Decyzja Tesco to część większej strategii. W całej Polsce, niemal we wszystkich marketach Tesco, przez kilka tygodni trwały duże wyprzedaże. Niektóre produkty przecenione zostały nawet o ponad 50 procent. Głównie te, które nie będą już oferowane przez sieć.

Tesco ogranicza  asortyment towarów. Zastrzega jednak, że i tak będzie on spory - ma być po prostu bardziej zrozumiały dla polskich konsumentów. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Kaufland może przejąć pięć sklepów Tesco. Wnioski już w UOKiK
Zaloguj się
 • alex2222

  Oceniono 6 razy 6

  Asortyment ma być bardziej zrozumiały dla polskich konsumentów!
  Piękne!!!

 • michmaj

  Oceniono 5 razy 5

  Szkoda, że nie w Poznaniu (Mrągowska)

 • justas32

  Oceniono 3 razy 3

  Tesco nie przeżyje Brxitu bez umowy ...

 • gdabski

  Oceniono 2 razy 2

  Kaufland na Fieldorfa? Bardzo proszę.

 • marianna1960

  Oceniono 4 razy 2

  Najlepszy supermarket w Polsce przejmuje najgorszy

 • rozaliaroyale

  Oceniono 2 razy -2

  Kaufland to duża biedronka więc w tych marketach będzie sytuacja analogiczna do tej jaka miała miejsce gdy Gean-ty zostały przejęte przez reala ( powierzchnie tych sklepów były tak duże ze real zapełniał całe regały jednym rodzajem np soli , ogórków czy fasolki w puszce - przypominało to trochę pułki sklepowe za komuny )

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 6 razy -2

  Bym wolał Oszą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX