Kaufland może przejąć pięć sklepów Tesco. Wnioski już w UOKiK

Lokale, których chce pozbyć się Tesco mogą zostać przejęte przez Kaufland - sieć należącą do tej samej grupy kapitałowej co Lidl. Odpowiednie wnioski trafiły już do UOKiK.

Tesco od kilku tygodni przechodzi mocną metamorfozę, na której skorzystać może Kaufland. Sieć należąca do tej samej grupy kapitałowej co Lidl jest bowiem chętna na przejęcie pięciu nieruchomości użytkowanych przez Brytyjczyków. 

Z informacji opublikowanych przez UOKiK wynika, że chodzi o lokalizacje w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu oraz Lublinie.

W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca - Kaufland [...]  nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco [...] do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego.

- czytamy w oficjalnym komunikacie

>>> Zrównoważony budżet Polsce się jeszcze nie zdarzył. Jak dokonał tego PiS?

Zobacz wideo

Tesco ogranicza asortyment

O tym, że brytyjska sieć chce pozbyć się lokali słyszeliśmy już w wakacje - w sierpniu UOKiK wezwał do uzupełniania dokumentacji dotyczącej transakcji. Decyzja Tesco to część większej strategii. W całej Polsce, niemal we wszystkich marketach Tesco, przez kilka tygodni trwały duże wyprzedaże. Niektóre produkty przecenione zostały nawet o ponad 50 procent. Głównie te, które nie będą już oferowane przez sieć.

Tesco ogranicza  asortyment towarów. Zastrzega jednak, że i tak będzie on spory - ma być po prostu bardziej zrozumiały dla polskich konsumentów. 

Więcej o: