Niemiecka sieć chce przejąć pięć sklepów Tesco. Znamy listę placówek

Kaufland chce przejąć pięć lokalizacji, które dotychczas zajmowane były przez supermarkety sieci Tesco. Niemiecka sieć wysłała już odpowiednie wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24 BiS wnioski związane są ze zmianami, jakie zachodzą w sieciach sklepów Tesco. W ostatnich miesiącach firma ta wprowadziła plan zmiany lub likwidacji niektórych placówek w Polsce. Tesco chce przekształcić się w tzw. hipermarkety kompaktowe, które mają przynieść im większe zyski niż prowadzenie wielkopowierzchniowych supermarketów.

Kaufland chce przejąć lokalizacje po sklepach Tesco. Lista pięciu sklepów do likwidacji

Niektóre sklepy Tesco zostaną pomniejszone, jednak z części lokalizacji firma musi zrezygnować. Chce to wykorzystać jej konkurencja, m.in. niemiecka sieć Kaufland która już 30 sierpnia skierowała do UOKiK wnioski o przejęcie pięciu lokalizacji zajmowanych dotychczas przez Tesco. Są to następujące miejsca:

  • Gdańsk - ulica Cienista 30
  • Lublin - ulica Orkana 4
  • Kraków - ulica Wielicka 259
  • Warszawa - ulica Stalowa 60/64
  • Wrocław - ulica Długa 37/47

Pod koniec sierpnia 2018 roku Tesco zamknęło 13 przynoszących straty sklepów w Polsce. Od tego czasu firma zamknęła jeszcze 44 nierentowne sklepy oraz jedno centrum dystrybucji.

Więcej o: