Wygwizdany Boris Johnson uciekł z konferencji z premierem Luksemburga. Wymowne zdjęcie

Wizyta Borisa Johnsona w Luksemburgu zostanie zapamiętana na długo. Bynajmniej nie dlatego, że udało mu się wynegocjować nowe warunki umowy brexitowej z UE. Negocjacje zakończyły się niczym, a Boris Johnson nie wystąpił na konferencji prasowej z premierem Luksemburga. Wystraszył się gwizdów.

- Jest szansa na umowę - zapewniał Boris Johnson po spotkaniu z czołowymi politykami Unii w Luksemburgu. Premier Wielkiej Brytanii spotkał się z szefem komisji i głównym brexitowem negocjatorem ze strony Unii. Komisja Europejska ogłosiła natomiast, że Londyn wciąż nie przedstawił propozycji przełamania impasu. Po spotkaniu doszło do nietypowej sytuacji. Premierzy Luksemburga i Wielkiej Brytanii mieli wystąpić na wspólnej konferencji, ale Boris Johnson się wycofał, bo w okolicy zebrali się wygwizdujący go demonstranci. W efekcie przygotowane dla niego podium było puste, a szef rządu Luksemburga Xavier Bettel nie potrafił powstrzymać śmiechu, gdy dziękował Brytyjczykowi za przyjazd i wskazywał na pusty pulpit, gdzie stać powinien Boris Johnson. Potem jednak Bettel spoważniał i zaapelował do rządu w Londynie o działanie.

Ciężar spoczywa na panu Johnsonie. Los każdego unijnego obywatela jest w jego rękach. To jego odpowiedzialność. Wasi i nasi obywatele liczą na pana, ale czas się kończy, niech pan go dobrze wykorzysta

- mówił polityk.

Gwizdy sprawiły, że w ostatniej chwili Boris Johnson zrezygnował z udziału w konferencji

Brytyjskie media donoszą, że Brytyjczycy poprosili o przeniesieniem konferencji do środka, by tłem nie były gwizdy protestujących, ale gospodarze się nie zgodzili. Przekonywali, że nie mają wystarczająco dużej sali. Boris Johnson rozmawiał potem z dziennikarzami i powiedział, że jego uczestnictwo w konferencji nie byłoby sprawiedliwe wobec premiera Luksemburga, bo ten musiałby znosić ogłuszający hałas. Pytany o postęp w negocjacjach stwierdził, że "jest szansa na jej zawarcie" i widzi jej zarysy. - Ale powtarzam - jeśli jej nie zdobędziemy, wyjdziemy z końcem października bez umowy - podkreślił premier.

Zobacz wideo

31 października to data wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na mocy brytyjskiego prawa brak porozumienia to konieczność proszenia Unii o przełożenie brexitu. Mimo to rząd powtarza, że zwłoki nie będzie. Część opozycji obawia się więc, że Boris Johnson będzie próbował zignorować prawo.

Więcej o:
Komentarze (204)
Wygwizdany Boris Johnson uciekł z konferencji z premierem Luksemburga. Wymowne zdjęcie
Zaloguj się
 • jack_flash

  Oceniono 90 razy 80

  GW ekscytuje się Borysem, a nam Jarosław szykuje taki pasztet, że się nie pozbieramy przez całą następną dekadę.

 • strange_email

  Oceniono 72 razy 64

  Borys "Hulk" De Pfeffel Johnson okazał się być równie odważny jak jego kolega David Cameron. Sprawy nie idą po jego myśli wiec zabiera zabawki i ucieka jak trzylatek.
  Brexit to szaleństwo. De Pfeffel to patologiczny kłamca.

 • polak66maly

  Oceniono 52 razy 40

  pokazal, ze jest tchorzem. To gdzie sie ukryje przed wscieklymi Brytyjczykami?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 39 razy 31

  Brexiciarze odnotowali kolejny triumf w pełnej zwycięstw drodze.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 36 razy 30

  Po usłyszeniu "sprawdzamy" de Pfeffelowi spadły gacie. Dziękujemy mu i poprzednikom za intensywną pracę na rzecz wzmocnienia proeuropejskich postaw w GB :D.

 • srv14

  Oceniono 28 razy 24

  Jak widać jest ceniony jak mało który brytyjski polityk

 • edimerc

  Oceniono 36 razy 24

  "Los każdego unijnego obywatela jest w jego rękach." Bez przesady, osobiście ma w d. tego tego ruskiego agenta.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 20

  Przypomina mi się taka, antyczna, już piosenka już za rok matura... za pół roku... Itd
  Brytyjczycy wychodzą już zdaje się dwa lata i jakoś z tego Eurokołchozu (jak nazywają UE, za Putinem, pisowcy)...
  Zobaczycie że za 6 tygodni, znowu żadnego brexitu nie będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX