mBank na sprzedaż? "Sprawa nie jest przesądzona". Paweł Borys: Przepraszam, że muszę rozczarować

Według niemieckiego dziennika "Handelsblatt" w przyszłym tygodniu Commerzbank może zdecydować o losach swojego polskiego banku. "Rzeczpospolita" wyjaśnia z kolei, dlaczego sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

O tym, że mBank może zostać sprzedany przez niemieckiego właściciela słyszeliśmy już wcześniej. W niemieckich mediach doniesienia o możliwe transakcji pojawiły się w piątek po raz kolejny. Jak informuje dziennik "Handelsblatt", a za nim "Rzeczpospolita", "w ramach dyskusji nad strategią Commerzbank bada możliwość sprzedaży swojej spółki" w Polsce.

Decyzji oczekuje się po spotkaniu rady nadzorczej w środę i czwartek w przyszłym tygodniu. Dzień później Commerzbank zamierza zaprezentować swoją nową strategię. Zapytany przez Bloomberga o sprawę rzecznik Commerzbanku odmówił komentarza.

Niemiecki bank ma obecnie nieco ponad 69 proc. akcji polskiej spółki. Wartość tego pakietu na warszawskiej giełdzie to obecnie ponad 9 mld zł. 

>>> Kuczyński: "W niektórych krajach widać spowolnienie, w Polsce jeszcze nie". Zobacz nasz materiał wideo:

Zobacz wideo

mBank nie komentuje doniesień prasowych, Paweł Borys zaprzecza

Biuro prasowe mBanku w odpowiedzi na prośbę redakcji Next Gazeta.pl odpowiedziało, że "nie komentuje" doniesień, które ukazały się w prasie. 

W sprawie głos zabrał też prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, "wywołany do tablicy" przez dziennikarza Bartka Godusławskiego z "Dziennika Gazety Prawnej". Borys napisała na Twitterze, że kierowana przez niego instytucja, która brała wcześniej udział w repolonizacji Pekao, nie prowadzi obecnie "żadnych analiz, ani rozmów na temat ewentualnych przejęć instytucji finansowych". 

Więcej o: