Kursy walut na godz. 7. Główne waluty w końcu tanieją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,38 zł, natomiast dolar 3,98 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,02 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,95 zł.
Zobacz wideo

Narodowy Bank Polski opublikował wczoraj tabele średnich kursów walut, które obowiązują do południa. Po fatalnym poniedziałku dla złotego, wreszcie kursy głównych walut zagranicznych zaczęły tanieć i powoli wracają do stanu z poprzedniego tygodnia. Względem poniedziałkowych notowań dolar, frank oraz funt solidarnie staniały o ok. 2 grosze, natomiast euro o grosz. Eksperci wskazują, że do 3 października nie zobaczymy mocnego złotego kiedy to zostanie ogłoszony wyrok TSUE ws. frankowiczów. 

Dowiedz się więcej: Frank przebił barierę 4 zł. Ekspert: Do 3 października nie zobaczymy mocniejszego złotego


Średni kurs walut NBP - wtorek 24.09.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

NBP opublikuje zaktualizowane tabele średnich kursów walut między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczna. Jakie wydarzenia mogą wpłynąć na cenę walut?

Dzisiaj czeka nas wydarzenia, które mogą wpłynąć przede wszystkim na kurs dolara. Ogłoszony zostanie cotygodniowy stan ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, co w obliczu ostatnich wydarzeń w Arabii Saudyjskiej będzie tym bardziej istotne. Czekają nas również przemówienia członków FOMC, Laela Brainarda oraz Esther George.

Również w środę na temat przyszłych możliwych kierunków polityki pieniężnej Unii Europejskiej będzie mówił Benoit Coeuré, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego. Może mieć to wpływ na cenę euro. Dla kursu europejskiej waluty istotne może okazać się opublikowanie wskaźnika zaufania konsumentów we Francji za wrzesień oraz przedstawienie klimatu konsumpcyjnego Gfk w Niemczech na październik.

Więcej o: