Kursy walut 30.09 o godz. 7. Główne waluty nieznacznie tańsze [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,38 zł, natomiast dolar 4,01 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,04 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,93 zł.

W piątek w południe Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Porównując je z kursami z dnia poprzedniego, możemy zauważyć, że frank szwajcarski oraz dolar nieznacznie zyskały na wartości, natomiast euro utrzymało się na podobnym poziomie. Stracił z kolei funt brytyjski, co było konsekwencją wypowiedzi jednego z przedstawicieli banku centralnego. W czasie weekendu główne waluty nieznacznie straciły na wartości (różnica ok. 1 gr). 

Średnie kursy walut NBP - piątek 27.09.2019r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro:  4,3866 zł
  • kurs dolara: 4,0154 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 4,0439 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9332 zł


Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 30.09 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Czytaj także: Kursy walut. Ryzyko brexitu bez umowy ciągnie funta brytyjskiego w dół. Złoty zyskuje

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś może wpłynąć na kursy walut?

Poniedziałek będzie prawdopodobnie stosunkowo spokojnym dniem dla głównych walut. Ważną informacją dla kursu brytyjskiego funta będzie publikacja rocznych oraz kwartalnych danych na temat PKB Wielkiej Brytanii, a także podanie Wskaźnika Ubóstwa Społecznego (HPI) wg Nationwide na ten rok. Na wartość euro wpływ może mieć natomiast zaprezentowanie informacji na ten stopy bezrobocia w Unii Europejskiej.

Więcej o: