Lotnisko w Radomiu. Ruszył przetarg na budowę terminala. Już teraz koszty mocno rozmijają się z planami

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" ogłasza przetarg budowę terminala na lotnisku w Radomiu. Obiekt ma należeć do najnowocześniejszych w Polsce. Szacowany koszt inwestycji to około 270 milionów złotych.
Zobacz wideo

Dotąd PPL podpisał pięć umów m.in. na opracowanie projektów wraz z planami funkcjonalno - użytkowymi dróg kołowania, płyt postojowych, parkingów i dworców. Teraz - jak mówi prezes PPL Mariusz Szpikowski - pora na terminal. Budowa będzie kosztowała około 270 milionów złotych. Wszystkie dotychczasowe umowy, podpisane przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", opiewały na ponad 154 miliony.

Jak mówi prezes Mariusz Szpikowski, prezes "Portów Lotniczych, już wiadomo, że budowy nie uda się zamknąć w założonym początkowo budżecie.

Zakładaliśmy wstępnie, że budowa lotniska pochłonie kwotę 425 milionów, jednak już teraz wiemy, że zostanie ona znacznie przekroczona. Absolutnie nas to nie martwi. Jest to tendencja, którą widać na rynku budowlanym przy wszystkich inwestycjach

- mówił Mariusz Szpikowski, cytowany przez "Echo Dnia".

Czytaj też: PiS pompuje setki milionów złotych w lotnisko w Radomiu. Pasażerowie Enter Air są krytyczni. "To nie ma racji bytu"

Lotnisko w Radomiu gotowe w 2020 r.

Terminal ma mieć 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Po zakończeniu prac, Radom stanie się portem zapasowym dla Okęcia. Równolegle prowadzone są także poważne projekty komunikacyjne - drogowy i kolejowy. To łatwi pasażerom dojazd i sprawi, że latanie stąd będzie atrakcyjne. Samorząd, który do niedawna zarządzał projektem i go finansował, wspiera PPL i - jak zapewnia prezydent Radomia Radosław Witkowski - chce z nim współpracować.

Miasto rozpoczęło przebudowę Alei Wojska Polskiego, jednej z ważniejszych dróg dojazdowych do portu. Zadba też o odpowiednią infrastrukturę wokół projektu. Lotnisko w Radomiu - po modernizacji - powinno rozpocząć działalność w połowie 2020 roku i rocznie obsługiwać trzy miliony pasażerów.

Czytaj też: "Dziwna" rozbudowa lotniska w Radomiu. Ekspert sugeruje inne rozwiązanie

Więcej o:
Komentarze (63)
Lotnisko w Radomiu. Ruszył przetarg na budowę terminala. Już teraz koszty mocno rozmijają się z planami
Zaloguj się
 • klassa

  Oceniono 51 razy 51

  Absolutnie nas to nie martwi, czy wydamy 420 mln, czy powiedzmy 5 razy tyle. I to jest słuszne podejście - wicie rozumicie towarzyszu. Ważne, żeby towarzysz Suski miał blisko na lotnisko.

 • telewy2

  Oceniono 41 razy 41

  "Zakładaliśmy wstępnie, że budowa lotniska pochłonie kwotę 425 milionów, jednak już teraz wiemy, że zostanie ona znacznie przekroczona. Absolutnie nas to nie martwi." Nie jego kasa to go nie martwi, ciul pierdzielony. Politycy to kłamliwe pomioty, w tyłku mają wszystko byle samemu się nachapać

 • skandynawek

  Oceniono 32 razy 32

  Miliard w ta, czy tamta nie stanowi problemu. Polska i tak bankrutem. Pisowi juz nawet brakuje na wrzesniowe 500+. Jezeli wygraja, to po socjalu. Tak kochane leniuszki, koniec pieniazkow, i na piwko trzeba bedzie zarobic samemu.

 • cozano

  Oceniono 24 razy 24

  "Zakładaliśmy wstępnie, że budowa lotniska pochłonie kwotę 425 milionów, jednak już teraz wiemy, że zostanie ona znacznie przekroczona. Absolutnie nas to nie martwi."
  Ta formacja polityczna już tak ma, że transfer pieniędzy publicznych do prywatnych płynie wartko. Jak zabraknie kasy to się jeszcze więcej przeleje. Ostatnie pięć lat funkcjonowania lotniska w Radomiu udowodniło, że do zarabiania wcale nie potrzeba samolotów, podatnik zawsze pomoże....no to czym się tu martwić?....

 • berek-oberek

  Oceniono 24 razy 24

  "Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

 • naw18

  Oceniono 18 razy 18

  czy tam juz naprawde kogoś pogięlo? nikt nie potrafi wytlumaczyc perukarzowi-carycy Śuskiemu, ze wywala pieniadze w błoto? Ile tam jest i bedzie portow lotniczych w promieniu 150km od Radomia?! I wszystkie maja byc rentowne...

 • oszrany

  Oceniono 18 razy 18

  Ale kto tam bedzie latal ? Czy ma byc to scenografia dla filmu o cyborgach z ukrainskiego lotnsika ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX