Drogi. Trasa S6 z Kołobrzegu do Koszalina oddana do użytku. Nowy odcinek ma ponad 44 km długości

Od 10 października otwarto dla kierowców nowy odcinek trasy S6 - poinformowała Generalne Dyrekcja Dróg i Autostrad (GDDKiA). Długa na 44,2 km droga ekspresowa pozwoli kierowcom pojechać nową nawierzchnią z Kołobrzegu do Koszalina.
Zobacz wideo

Oddany dziś do użytku ponad 40-kilometrowy odcinek trasy S6 łączący Kołobrzeg z Koszalinem uzupełniło łącznie 130-kilometrową drogę ekspresową od Goleniowa koło Szczecina do Koszalina, który kierowcy będą mogli teraz pokonać ciągiem.

Jak szacuje GDDKiA, nowa S6 skróci czas przejazdu ze Szczecina do Koszalina o ok. 40 minut. Koszt całej drogi S6 Goleniów-Koszalin to około 3,9 mld zł, z czego około 1,55 mld zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

S6 w kierunku Słupska czeka na realizację

Po oddanym dziś odcinku trasa S6 będzie kończyć się na Koszalinie, a kolejne fragmenty w kierunku Słupska muszą jeszcze poczekać na realizację. W tym momencie wiemy, że opracowano projekty budowlane i została wydana decyzja ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), a projekt będzie dofinansowany sumą 120 mln zł z budżetu państwa. S6 w kierunku Słupska ma być gotowa do budowy w 2021 r.

Tunel w Świnoujściu dostał zielone światło

Decyzja ZRID została w ostatnim czasie wydana także dla wyczekiwanego projektu tunelu w Świnoujściu. Wojewoda zachodniopomorski wydał pozwolenie na realizację tunelu, który ma docelowo połączyć wyspy Uznam i Wolin. Dla inwestycji przewidzianej w trybie "Projektuj i buduj" podpisano we wrześniu 2018 r. umowę o wartości 793 mln zł. Wsparcie ze środków UE ma wynosić 775,6 mln zł. Tunel do użytku ma być oddany we wrześniu 2022 r.

Więcej o: