Air Canada zakaże zawracania się do pasażerów per "pan", "pani". Linie chcą być bardziej tolerancyjne

Linie lotnicze Air Canada zdecydowały się na zakaz witania pasażerów poprzez mówienie do nich "pan" i "pani". Wszystko po to, by nie dyskryminować osób transseksualnych i nieutożsamiających się z żadną płcią.
Zobacz wideo

Kanada jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie, a także dbającym o równouprawnienie również na płaszczyźnie płciowości. Kolejnym tego potwierdzeniem jest pomysł narodowych linii lotniczych kraju, które zdecydowały się zakazać mówienia do pasażerów per "pan" i "pani", by podkreślić tolerancyjność i otwartość na różnorodność - informuje rp.pl

Linie lotnicze Air Canada decydują się na zaskakujący ruch. To manifest tolerancji 

Dotychczas pracownicy linii witali pasażerów standardowymi formami grzecznościowymi. Podobnie jak piloci, którzy komunikaty również rozpoczynali od standardowej formułki: "panie i panowie". Teraz ma się to jednak zmienić. Air Canada zapowiedziała, że podróżni zostaną powitani poprzez bezosobowy tekst: "witamy wszystkich", podobnie będzie w komunikatach, w których zakazano używanie określeń płci.

W jakim celu wprowadzono zmianę? Jak informują same linie lotnicze, chodzi o to, by podkreślić otwartość na różnorodność rasową, kulturową, ale i płciową. Dzięki zmianom, osoby transseksualne oraz nieutożsamiające się z żadną płcią nie będą czuć się pokrzywdzone. 

Zmodyfikujemy nasze ogłoszenia pokładowe, by je unowocześnić i usunąć konkretne odniesienia do płci. Będziemy ciężko pracować nad tym, by wszyscy pracownicy czuli się wartościowymi członkami rodziny Air Canada i jednocześnie, by nasi klienci byli szanowani i czuli się komfortowo, kiedy decydują się podróżować z nami.

- tłumaczy rzecznik Air Canada w mailu opublikowanym przez portal „CTV News Montreal". 

Czytaj także: Najdłuższy lot w historii już w piątek. Linie Qantas przetestują prawie 20-godzinne połączenie

Więcej o:
Komentarze (131)
Air Canada zakaże zawracania się do pasażerów per "pan", "pani". Linie chcą być bardziej tolerancyjne
Zaloguj się
 • trevor_francis

  Oceniono 24 razy 22

  We Frankfurcie raz widzialem chlopaka z Bialorusi, prawie plakal. Air Canada nie pozwolila mu wejsc na poklad z kotem, bo jego torba byla niewymiarowa. Probowal tlumczyc ze powinno sie mierzyc taka torbe jak lezy na podlodze lub stole, ale ch…e z Air Canada uparcie mierzyli ja rzymajac za raczke, co oczywiscie powodowalo ze torba byla “wyzsza”. 26 cm zamjast regulaminowych 21. Chlopina nie dal rady przebukowac lotu, musial kupic nowy bilet i nocowac w Niemczech. Tak mnie wq..ili, ze zaplacilem mu za bilet na nasteony dzien, chlop po prostu nie mial kasy. Balem zie tez ze po protu tego kota zostawi na lotniku .
  Po tygodniu odeslal mi cala kase.
  Kanadyjska lotnicza tolerancje to ja pie... w dupe.

 • krzepki.harry

  Oceniono 26 razy 18

  Ja proponuję zamianę "pan", "pani", na "to". Czy To jest głodne? Co To sobie życzy: kawę czy herbatę? Czym mogę Temu służyć? bardzo grzecznie i nie dyskryminująo.

 • krikrikrikri

  Oceniono 40 razy 18

  Widzicie lewusie ciule. Wasza poprawność polityczna zjada własny ogon. Poleci jedno dziwadło na milion, ale żeby to wrażliwe dziwadło się nie obraziło to się durne zmiany wprowadza. Szkoda gadać, ale czasem mnie Was żal lewusie, bo Wy wszędzie sobie problem znajdziecie

 • Tomasz Szymczak

  Oceniono 26 razy 18

  Bo zakazywanie zwracania się do ludzi per pan i pani jest bardzo tolerancyjne. Wogóle zakazywanie czegoś komuś jest przejawem tolerancji. A ciekawe czy teraz te panie i panowie nie czują się deysryminowane że mówi się do nich bezosobowo. Ludziom to się czasem w głowach od tego rozumu przewraca.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 18

  Za Sojuza, w samolotach Aerofłotu, obowiązywał zwrot: towariszcz. Ale TYLKO na trasach krajowych :-))

 • muppet.show

  Oceniono 14 razy 14

  Ło matko! To my byli prekursory jeszcze za Gierka, bo jak ja wchodził do geesu, to mnie pytali: "Czego chce?". I żadnego 'pan', 'pani' nie było. Ino że wtedy to tłumaczyli, że "panowie to na wojnie wygineli", a nie że jeden z drugim nie wi, czy on chłop, czy baba, czy... no coś tam inszego.
  To ja se tak myśle, komu te geesy przeszkadzali, że najwprzód je polikwidowali, a tera nazad od początku wprowadzajom? I to w Kanadzie. To gdzie tu sens, gdzie logika?

 • rave8

  Oceniono 15 razy 11

  Po tysiącach lat ewolucji lewica stwierdza, że płeć to iluzja :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX