Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella dostał 66 proc. podwyżki. To prawie 43 mln dolarów

Za ostatni rok podatkowy, który dla Microsoftu skończył się w czerwcu 2019 r. Satya Nadella, dyrektor generalny koncernu, otrzymał podwyżkę. Ta wyniosła 66 proc., co w przeliczeniu na pieniądze oznacza 42,9 mln dolarów na dyrektorskim koncie.
Zobacz wideo

Satya Nadella jest dyrektorem generalnym w Microsoft od 2014 r. Jego pensja podstawowa, w większości pochodząca z nagród giełdowych, wynosi ponad 2,3 mln dolarów miesięcznie. Jak donosi CNN, w tym roku Satya Nadella otrzymał 66-procentową podwyżkę wynagrodzenia, czyli dodatkowe 42,9 mln dolarów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wyniosła ona z kolei 25,8 mln dolarów.

Apple, Amazon, Microsoft - zarobki, których nigdy nie osiągniesz

Podwyżka, którą otrzymał Satya Nadella nawet jak na standardy dyrektorów generalnych zagranicznych gigantów była duża. Dla porównania, zarządzający firmą Apple Tim Cook otrzymał w 2018 r. podwyżkę rzędu 15,7 mln dolarów pensji (plus 3 mln dolarów podstawy), Sundar Pichai - CEO Google - 1,9 mln dolarów.

Pieniądze, technologia i giełda

W marcu tego roku współzałożyciel Microsoftu i filantrop Bill Gates wspiął się na drugie miejsce listy najbogatszych ludzi na świecie wg Bloomberga. Stało się to po tym, gdy wartość jego majątku przekroczyła symboliczną barierę 100 mld dolarów. Przegonił takich bogaczy jak: inwestor giełdowy Warren Buffett, właściciel Facebooka Mark Zuckerberg, czy programista i współtwórca wyszukiwarki Google Larry Page. Nadal jednak najbogatszym w słynnym rankingu Bloomberga pozostaje Jeff Bezos. Majątek twórcy m.in. Amazona wycenia się na ok. 150 mld dolarów.

Więcej o: