Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella dostał 66 proc. podwyżki. To prawie 43 mln dolarów

Za ostatni rok podatkowy, który dla Microsoftu skończył się w czerwcu 2019 r. Satya Nadella, dyrektor generalny koncernu, otrzymał podwyżkę. Ta wyniosła 66 proc., co w przeliczeniu na pieniądze oznacza 42,9 mln dolarów na dyrektorskim koncie.
Zobacz wideo

Satya Nadella jest dyrektorem generalnym w Microsoft od 2014 r. Jego pensja podstawowa, w większości pochodząca z nagród giełdowych, wynosi ponad 2,3 mln dolarów miesięcznie. Jak donosi CNN, w tym roku Satya Nadella otrzymał 66-procentową podwyżkę wynagrodzenia, czyli dodatkowe 42,9 mln dolarów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wyniosła ona z kolei 25,8 mln dolarów.

Apple, Amazon, Microsoft - zarobki, których nigdy nie osiągniesz

Podwyżka, którą otrzymał Satya Nadella nawet jak na standardy dyrektorów generalnych zagranicznych gigantów była duża. Dla porównania, zarządzający firmą Apple Tim Cook otrzymał w 2018 r. podwyżkę rzędu 15,7 mln dolarów pensji (plus 3 mln dolarów podstawy), Sundar Pichai - CEO Google - 1,9 mln dolarów.

Pieniądze, technologia i giełda

W marcu tego roku współzałożyciel Microsoftu i filantrop Bill Gates wspiął się na drugie miejsce listy najbogatszych ludzi na świecie wg Bloomberga. Stało się to po tym, gdy wartość jego majątku przekroczyła symboliczną barierę 100 mld dolarów. Przegonił takich bogaczy jak: inwestor giełdowy Warren Buffett, właściciel Facebooka Mark Zuckerberg, czy programista i współtwórca wyszukiwarki Google Larry Page. Nadal jednak najbogatszym w słynnym rankingu Bloomberga pozostaje Jeff Bezos. Majątek twórcy m.in. Amazona wycenia się na ok. 150 mld dolarów.

Więcej o:
Komentarze (48)
Microsoft. Dyrektor generalny Satya Nadella dostał 66 proc. podwyżki. To prawie 43 mln dolarów
Zaloguj się
 • farcry3

  Oceniono 10 razy 2

  Żadna praca żadnego człowieka na świecie nie jest tyle warta. Po faszyżmie i komunizmie mamy korporacjonizm . Wiem, wiem...to prywatna firma, mamy "wolny rynek i kapitalizm " ( he, he ) i takie tam neoliberalne pierdy .

 • pat1952

  Oceniono 8 razy 2

  Microsoft. Może ktoś wreszcie z tym dziadostwem zrobi porządek. Co aktualizacja to przestają działać u mnie legalnie kupione programy, Oszukują ludzi i wyłudzają kasę.

 • loginyzajete

  Oceniono 14 razy 2

  Za niedorobioną 10kę??? Króla updatów pieprzących wszystko? Wow..

 • wigs

  Oceniono 10 razy 2

  Dobrze się żyje na zmonopolizowanym rynku, produkt może być taki sobie, ale kasa płynie niczym wodospad Niagara.

 • tacx

  Oceniono 12 razy 2

  I gooy. POrtal outlook.live działa jak mucha w smole, Lumie nadają się już tylko na śmietnik a miliony klientów z bezuytecznymi telefonami wkur...ne na maxa . POdwyżke dostaje.

 • stachu44

  Oceniono 1 raz 1

  Nie z moich - jestem w Linuxie.

 • swru

  Oceniono 3 razy 1

  przynajmniej pracuje. Utrzymanki Glapiego brały 60 tysięcy wiadomo za co. No ale pisie Bizancjum stać na to.

 • misiur

  Oceniono 1 raz 1

  No i co w związku z tym?

 • e.olsen

  Oceniono 7 razy 1

  > Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella dostał 66 proc. podwyżki. To prawie 43 mln
  > dolarów

  Czy to jest całkiem normalne? To nie byłoby normalne, nawet jakby był największym geniuszem na planecie i zbawcą ludzkości. A jest najwyżej sprawnym managerem. Zaiste, ludzkość dzielnie kroczy ku upadkowi (a przynajmniej ku krwawej rewolucji)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX