PPK. Pracownicze Plany Kapitałowe. Jak osoby przed 60. rokiem życia mogą zyskać dodatkowe 490 zł?

PPK to program skierowany do osób w wieku 18-55 lat, ale skorzystać z niego mogą również osoby przez 60. rokiem życia. Mogą one bardzo łatwo zyskać dodatkowe 490 zł oszczędności, dołączając do niego tylko na rok. Jak to zrobić?
Zobacz wideo

Program PiS wszedł w życie 1 lipca br. Na razie jest wdrażany w przedsiębiorstwach liczących powyżej 250 osób, ale do końca 2021 r. będzie obowiązywać wszystkich zatrudnionych obywateli, którzy się z niego nie wypiszą. Okazuje się, że dzięki nowemu programowi osoby tuż przed 60. rokiem życia mogą w bardzo prosty sposób odłożyć dodatkowe 500 zł. 

Pracownicze Plany Kapitałowe. Przypominamy, co to jest 

PPK jest programem dobrowolnym, do którego z automatu będą wpisane osoby w wieku 18-55 lat. Mogą się one bardzo prosto wypisać z niego za pomocą specjalnego wniosku złożonego u pracodawcy. Osoby powyżej limitu wiekowego, a znajdujące się przed 60. rokiem życia, też mogą do niego dołączyć. 

Czytaj także: Pracownicze Plany Kapitałowe. Sprawdzamy, czym PPK różni się od OFE

Głównym założeniem Pracowniczych Plan Kapitałowych jest pomoc obywatelom w oszczędzeniu pieniędzy do emerytury. Program polega na wpłacaniu składek na specjalne konto, z którego obywatele będą mogli korzystać dopiero na emeryturze. Wpłaty w różnych wysokościach pochodzić będą od pracowników (2 proc. pensji) pracodawców (1,5 proc.) oraz Państwa, które najpierw wysyła kwotę powitalną (w wysokości 250 zł oraz rokrocznych premii (240 zł). To właśnie na trzecim źródle osoby zbliżające się do wieku emerytalnego będą mogły zarobić.

Pracownicze Plany Kapitałowe. Jak zyskać dodatkowe 490 zł?

Z programu skorzystać może osoba będąca nawet w wieku 59 lat. Musi jedynie złożyć odpowiedni wniosek. Z prostej kalkulacji wynika, że z wpłat pochodzących od państwa (kwota powitalna oraz roczna premia) zyska ona dodatkowe 490 zł oszczędności. Wystarczy przez rok oddawać część pensji na poczet PPK. Z wypłatą pieniędzy warto jednak poczekać na otrzymanie rocznej premii w wysokości 240 zł. Gdy zrobimy to za szybko, prawdopodobnie nie otrzymamy jej. 

Więcej o:
Komentarze (51)
PPK. Pracownicze Plany Kapitałowe. Jak osoby przed 60. rokiem życia mogą zyskać dodatkowe 490 zł?
Zaloguj się
 • maryn

  Oceniono 35 razy 33

  Jak zyskać dodatkowe 490zł ? Wystarczy trzymać się od PPK z daleka :)

 • nalesniku

  Oceniono 26 razy 26

  opowiedz lepiej jak sie kupuje za bezcen dzialki od kosciola

 • zd46

  Oceniono 25 razy 23

  A później okaże się, że przepisy się zmieniły i PŁACZ i PŁAĆ drugi raz podatek. PPK i co dalej? Co to za moda by opodatkować się DO PRZODU? Pamiętaj polski podatniku, że nie "chwali się dnia przed zachodem słońca" i "NIE RÓB KOMUŚ DOBRZE (PiS-owi) A NIE BĘDZIE CI ŹLE". Ich twarze nie są uczciwymi twarzami, więc zażądajcie certyfikatu pisemnego o ZAPŁACIE PODATKU z góry. Inaczej nawet w sądzie będzie sprawa przegrana. Wyobraźmy sobie, że chcecie kupić telewizor za 10 lat a teraz płacicie VAT, czy to nie szaleństwo, ale w tym szaleństwie jest metoda, kasa "JaroMateo" świeci dziurami? 160 mld, to oni dadzą sobie nawet ogolić "przyrodzenia", po prosu "być albo nie być".

 • zd46

  Oceniono 22 razy 20

  PPK-Partyjna Próba Konfiskaty środków z OFE i to jeszcze po zapłaceniu 15% za konfiskatę. Oszukany płaci podatek z góry i do przodu na jakieś 20 lat, bez żadnych GWARANCJI. Uzbierałeś, uzbierałeś a "HYDRA" skonsumuje twoje dobra, oni chcą trwać wiecznie a my zamieńmy im na "wietrznie". Czy to jest inny sposób niż w AmberGold? Tylko tam są sprawcy a tu rozmyją się w czasie.

 • mat.31

  Oceniono 21 razy 19

  Dzięki za podpowiedź, ale już zrezygnowałem z tego szwindla.

 • synanki

  Oceniono 22 razy 18

  a ja mam dla rządu program PMWD....pocałujcie mnie w dooope.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 18

  Przekaż Pieniądze Kaczyńskiemu :-)

 • scypio72

  Oceniono 17 razy 15

  Nie mam zamiaru przystąpić do tego programu. Nie dam się okradać.

 • andree111111

  Oceniono 15 razy 15

  Już raz się dałem nabrać na wielkie plany kapitałowe o nazwie OFE, najpierw wyruchał mnie Jan Vincent a teraz morda zdradziecka. Nigdy w życiu dobrowolnie nie dam złotówki na plany rządu jak mnie wykolegować. Never.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX