Trwa rozprzedaż sklepów Tesco. Sieć Leroy Merlin kupi trzy hipermarkety

Leroy Merlin najprawdopodobniej wkrótce sfinalizuje kupno trzech sklepów należących do Tesco. Placówki znajdują się w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy. Transakcję musi jeszcze zatwierdzić UOKiK.
Zobacz wideo

Leroy Merlin zamierza w odpowiedni sposób zaadaptować przejęte hipermarkety. Ich przebudowa potrwa do 2021 r., wkrótce francuska sieć rozpocznie rekrutacje pracowników do nowych placówek. Kupienie sklepów w tych miejscach nie jest przypadkowe, gdyż do Gorzowa Wlkp. i Gdyni sieć jeszcze nie zawitała. W Bydgoszczy natomiast znajduje się tylko jedna placówka. Nowe obiekty będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami Leroy Merlin oferującymi nawet 40 tys. produktów. 

Leroy Merlin wykorzystuje problemy Tesco. Angielska sieć zamyka kolejne sklepy

Francuzi wykorzystują fakt, że sieć sklepów Tesco zmniejsza wpływy na polskim rynku handlowym. Proces restrukturyzacji rozpoczął się jeszcze w 2015 r., gdy sieć miała w Polsce aż 500 sklepów. Do teraz zostało zamkniętych 155 placówek. Puste hipermarkety są wykupywane przez inne, rozwijające się sieci, jak Kaufland czy Leroy Merlin. 

Czytaj także: Znikające sklepy Tesco w Polsce. Producent: "To był dobry i duży klient. Ale już nie jest"

W I połowie br. Tesco miał w Polsce miało 4 mld zł sprzedaży, co jest spadkiem aż o 750 mln zł względem ubiegłego roku. Rozwiązaniem problemów firmy jest zmiana formatów sklepów na mniejsze, a także zmniejszenie dostępnego asortymentu. Do końca roku sieć przejdzie na system dwuformatowy: kompaktowych hipermarketów oraz supermarketów. 

Leroy Merlin nie tylko inwestuje w sklepy. Powstają nowe formaty i wielka hala magazynowa 

Leroy Merlin posiada w Polsce 63 sklepy stacjonarne oraz rozległą ofertę w e-sklepie. Firma istnieje w kraju od 1994 r. Ostatnio sieć ogłosiła wprowadzanie nowego konceptu sklepów, który przypomina model znany z IKEI. Klienci będą mogli poradzić się w kwestii stworzenia projektów czy znaleźć inspirację dotyczących ich domostw. Pierwszy sklep pojawi się już pod koniec 2019 r. w Warszawie.

Kolejną wielką inwestycją francuskiego przedsiębiorstwa w Polsce jest planowana budowa ogromnej hali magazynowej w województwie łódzkim. Jej łączna powierzchnia (123 300 mkw) jest równa powierzchni Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Więcej o: