ING Bank Śląski zmienia opis. Użytkownikom Facebooka przestanie kojarzyć się z regionem Polski

ING Bank Śląski zmienia nazwę na Facebooku. Człon Bank Śląski zostanie zastąpiony przez słowo Polska. Nie wiadomo, kiedy modyfikacja wejdzie w życie.
Zobacz wideo

Zmiana nazwy na ING Polska ma związek z ujednoliceniem nazw mediów społecznościowych w całej spółce. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi oraz czy to przedsmak dalszych zmian. Rebranding w żadnym stopniu nie powinien wpłynąć na funkcjonowanie instytucji.

ING Bank Śląski zmienia nazwę na Facebook. Ma przestać kojarzyć się z regionem Polski

"Już wkrótce nazwa naszego profilu na Facebooku zmieni się na ING Polska. Ma to związek z ujednoliceniem nazw profili społecznościowych w całej Grupie ING. Kiedy to nastąpi dostaniecie powiadomienie w aplikacji Facebook. Poza tym, nic się nie zmieni. Dalej znajdziecie nas tutaj 24h/7 dni w tygodniu" - czytamy w komunikacie spółki.

Nazwa ING Bank Śląski funkcjonuje od 2001 r., kiedy to Bank Śląski połączył się niderlandzką grupą ING, która od połowy lat 90. była jego głównym udziałowcem. Z tego powodu zmiana może być rozczarowaniem dla jego klientów, zwłaszcza związanych z południowym regionem Polski. Ponadto, siedziba instytucji finansowej mieści się w Katowicach.

Czytaj także: Bank PKO BP przejmie mBank? "Spełnia nasze oczekiwania"

ING Bank Śląski w 2017 r. to jeden z największych banków w kraju. W ubiegłym roku zysk całej spółki wyniósł ponad 1,5 mld zł, co jest wzrostem o 9 proc. względem 2017 r. Obecny rok również jest bardzo udany dla spółki. W II kwartale jej zysk wynosił 470 mln zł netto, o ponad 7 proc. więcej od prognoz ekspertów.  W ostatnim czasie informowaliśmy o licznych awariach banku, do którego klienci nie mogli się zalogować

Więcej o: