CD Projekt kupił budynek w Warszawie. Firma wynajmowała go od 20 lat

Jak poinformował CD Projekt, spółka zdecydowała się zakupić wynajmowany od 20 lat obiekt przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Budynek, w którym powstawał m.in. "Wiedźmin" zasili nieruchomości spółki, które wynoszą obecnie kilkadziesiąt tys. mkw.
Zobacz wideo

CD Projekt, twórca takich gier jak "Wiedźmin", czy pobudzający wyobraźnię graczy "Cyberpunk 2077" zdecydowała się na zakup kompleksu nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 74, którą wynajmowała przez ostatnie 20 lat swojej działalności. Spółka nie kryje, że decyzja motywowana była nie tylko pobudkami biznesowymi, ale i sentymentem do miejsca, w którym powstawały jej największe produkcje.

CD Projekt kupił budynek w Warszawie

Od 20 lat CD Projekt mieści się w wynajmowanym budynku przy Jagiellońskiej 74. Tu powstawały nasze gry, tu kreowaliśmy nowe fantastyczne światy i przez lata inwestowaliśmy w infrastrukturę potrzebną do produkcji gier. Zapuściliśmy tu korzenie i myśląc o rozwoju firmy zdecydowaliśmy aby związać się z tym miejscem na dłużej, ale na naszych warunkach - z siedzibą, której jesteśmy właścicielem i którą będziemy dalej dostosowywać do naszych potrzeb i wizji

- podsumował zakup Adam Kiciński, Prezes CD Projekt.

Nie są znane szczegóły transakcji ani cena zakupu, ale wraz z nabytą wcześniej sąsiadującą nieruchomością przy ul. Jagiellońskiej 76 CD Projekt dysponuje łącznie 24 tys. mkw gruntów i ponad 18 tys. mkw powierzchni użytkowej, na którą składa się głównie przestrzeń biurowa.

"Zakup nieruchomości zabezpieczy spółce możliwość dalszego rozwoju i umożliwi kreowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami prowadzonej działalności" - napisano w informacji prasowej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Więcej o: