CD Projekt kupił budynek w Warszawie. Firma wynajmowała go od 20 lat

Jak poinformował CD Projekt, spółka zdecydowała się zakupić wynajmowany od 20 lat obiekt przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Budynek, w którym powstawał m.in. "Wiedźmin" zasili nieruchomości spółki, które wynoszą obecnie kilkadziesiąt tys. mkw.
Zobacz wideo

CD Projekt, twórca takich gier jak "Wiedźmin", czy pobudzający wyobraźnię graczy "Cyberpunk 2077" zdecydowała się na zakup kompleksu nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 74, którą wynajmowała przez ostatnie 20 lat swojej działalności. Spółka nie kryje, że decyzja motywowana była nie tylko pobudkami biznesowymi, ale i sentymentem do miejsca, w którym powstawały jej największe produkcje.

CD Projekt kupił budynek w Warszawie

Od 20 lat CD Projekt mieści się w wynajmowanym budynku przy Jagiellońskiej 74. Tu powstawały nasze gry, tu kreowaliśmy nowe fantastyczne światy i przez lata inwestowaliśmy w infrastrukturę potrzebną do produkcji gier. Zapuściliśmy tu korzenie i myśląc o rozwoju firmy zdecydowaliśmy aby związać się z tym miejscem na dłużej, ale na naszych warunkach - z siedzibą, której jesteśmy właścicielem i którą będziemy dalej dostosowywać do naszych potrzeb i wizji

- podsumował zakup Adam Kiciński, Prezes CD Projekt.

Nie są znane szczegóły transakcji ani cena zakupu, ale wraz z nabytą wcześniej sąsiadującą nieruchomością przy ul. Jagiellońskiej 76 CD Projekt dysponuje łącznie 24 tys. mkw gruntów i ponad 18 tys. mkw powierzchni użytkowej, na którą składa się głównie przestrzeń biurowa.

"Zakup nieruchomości zabezpieczy spółce możliwość dalszego rozwoju i umożliwi kreowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami prowadzonej działalności" - napisano w informacji prasowej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Więcej o:
Komentarze (25)
CD Projekt kupił budynek w Warszawie. Firma wynajmowała go od 20 lat
Zaloguj się
 • fakej

  Oceniono 12 razy 6

  Jagiellońska 76 powinna mieć adres 74CD.

 • notbremse

  Oceniono 6 razy 4

  Tochyba budynek od dziesięcioleci należący do znajdujących się w nim chyba do dzisiaj zakładów sprzętu medycznego Farum. Parę słów na ten temat by nie zaszkodziło.

 • piotr.szereda

  Oceniono 4 razy 2

  Wynajmowali czy najmowali? :)

 • bex.a

  Oceniono 3 razy 1

  Zdąża wydać tego punka w 2077 Czas nie stoi. Swoja drogą jak te wszystkie holywoodskie filmy Tez wszyscy mają problemy z datami. Cyberpanki i taki świat jak pokazali to raczej rok 3077. Ładny rozjazd

 • jeszczebedziespokojnie

  Oceniono 7 razy 1

  Na pewno płacili niższy czynsz przez 20 lat aby później zrekompensować straty wynajmującego w cenie kupna. Tako rzecze doradca podatkowy Marian z Kryształu

 • chateau.respawned

  Oceniono 7 razy 1

  Nie lepiej przy ul. Wiedźmina, ew. wiedźmińskiej?

 • batnadziadow

  Oceniono 6 razy 0

  Gratulacje dla CDP, niech żyją sto lat i robią dalej świetne gry :)

 • dziadwawelski

  Oceniono 3 razy -1

  Tak się dzieje kiedy źli ludzie wstrzymują budowę "Kalksztayn Srebrna Biznes Towers" !! Tam byłoby tyle miejsca w dobrych cenach a dobre ceny to dobre interesa jak mawiał Leszko Kalksztayn ten od Smoleńska ;-))))

 • szabepio

  Oceniono 4 razy -2

  Chyba jeden z najbrzydszych budynków w Polsce. Niebieska blacha falista, bryła ze stodołą na dachu. Sami zobaczcie na street view.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX