Kursy walut 06.11 o godz. 7. Główne waluty znów drożeją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 6 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,27 zł, natomiast dolar 3,85 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,88 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,96 zł

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania główne waluty solidarnie zyskały na wartość. Najmocniej w górę, o 3 grosze, poszedł dolar. Euro, frank szwajcarski oraz funt wzrosły o 0,20-0,35 proc. Środowy poranek jest potwierdzeniem trendu obniżki wartości polskiego złotego. Warto zaobserwować szybkie wzrosty kursu dolara, który w dwóch dniach znacznie odrobił straty z poprzednich tygodni. Brytyjska waluty zaczęła się natomiast niebezpiecznie zbliżać w kierunku magicznej granicy 5 zł. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - wtorek 05.11.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 6 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym?

Środa 6 listopada obfituje w wydarzenia, które mogą wpłynąć na cenę głównych walut. W przypadku euro istotne mogą okazać się publikacje wskaźnika PMI dla usług za październik oraz comiesięcznej informacji o sprzedaży detalicznej. O godz. 10 przemówi natomiast Luis de Guindos, wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego. Jeśli chodzi o dolara na pierwszy plan rzuca się informacja o zapasach ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, natomiast dla waluty brytyjskiej kluczowa będzie jesienna prognoza ekonomiczna HM Treasury - rządowej organizacji odpowiedzialnej za politykę gospodarczą Wielkiej Brytanii. 

Dowiedz się więcej: Notowania giełdowe GPW 05.11. Giełda zaczyna na podobnym poziomie [WIG20, WIG, mWIG40, sWIG80]

Więcej o: