Dobry start. Wnioski o 300 plus można składać do końca listopada. Czym jest program? Komu przysługuje dodatek?

Dobry Start to program jednorazowego wsparcia finansowego dla rodziców uczniów, którzy rozpoczęli we wrześniu rok szkolny. Termin składania wniosków o otrzymanie świadczenia mija 30 listopada.

300 plus to rządowy program, którego celem jest zapewnienie wyprawki szkolnej. Skorzystać z niego może 4,6 mln dzieci, czas na składanie wnioski mija wraz z końcem listopada. 

Dobry start. 300 plus. Dla kogo przeznaczone jest świadczenie?

O upływającym terminie składania wniosków przypomniała Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej  - "Drodzy rodzice, tylko do końca listopada możecie złożyć wniosek o świadczenie Dobry start, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie przepadną. Nie ma na co czekać – gorąco zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej" - poinformowała na Twitterze resortu odpowiedzialnego za wprowadzenie programu.

Czytaj także: 500 plus dla niepełnosprawnych. 500 złotych dostała tylko połowa osób. Niektórzy otrzymali po 10 zł

Dodatkowa wyprawka szkolna przysługuje jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do momentu ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku uczniów niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym świadczenie będzie przedłużone do końca 24 roku życia.

Przypominamy, że 300 plus nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkoli lub "zerówek" w szkołach i przedszkolach. Po ostatnich zmianach otrzymać je mogą natomiast uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. W ich przypadku wnioski muszą zostać złożone drogą tradycyjną.

Dobry start. 300 plus. Jak złożyć wniosek?

O tym, jak złożyć wniosek, pisaliśmy więcej w momencie wejścia programu w życiu. Istnieje możliwość wnioskowania drogą tradycyjną oraz elektroniczną. W przypadku tej pierwszej wniosek należy złożyć w urzędzie bądź na poczcie. Od 1 lipca możliwe jest składanie e-wniosków za pośrednictwem portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej. Do końca września wpłynęło ponad 3 mln wniosków. Jak dotąd, świadczenie otrzymało 4,2 mln dzieci. 

Dowiedz się więcej: 500 samochodów do wyboru, formalności bez ruszania się domu. Auto na abonament ma ekonomiczny sens?

Zobacz wideo
Więcej o: