Lista najbogatszych Polaków przed czterdziestką. Sebastian Kulczyk na czele, Robert Lewandowski wysoko

Listę 40 najbogatszych Polaków przed czterdziestkę opublikował tygodnik "Wprost" - na czele uplasował się Sebastian Kulczyk z majątkiem w wysokości 7 mld zł. Co ciekawe, na 10. miejsce znaleźli się Robert i Anna Lewandowscy. Ostatnia osoba na liście posiada 52 mln zł.

W zestawieniu "Wprost" znalazły się osoby z różnych branż, poczynając od innowatorów technologicznych, a kończąc na topowych sportowcach. Najmłodszy w zestawieniu Michał Koral ma zaledwie 25 lat. Ostatni w zestawieniu Grzegorz Krychowiak posiada "tylko" 52 mln zł, ale majątek pierwszej trójki wyceniany jest na miliardy złotych. 

Zobacz wideo

Najbogatsi Polacy przed czterdziestką. Kulczyk liderem

Na pierwszym miejscu znalazł się Sebastian Kulczyk, którego majątek wyceniany jest na 7 mld zł. 39-latek przejął główne biznesy zmarłego w 2015 r. ojca Jana Kulczyka. Kontroluje m.in. koncern chemiczny Ciech, spółki zarządzające Autostradą Wielkopolską, posiada także udziały w wielu mniejszych przedsiębiorcach. Drugi w zestawieniu Piotr Szulczewski (majątek w wysokości 5,35 mld zł) jest natomiast twórcą aplikacji zakupowej Wish. Innowatorem jest również dziewiąty na liście Maciej Popowicz, który stworzył swego czasu polskiego odpowiednika Facebooka, czyli Naszą Klasę

>>> Czytaj także: Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Bardzo duży spadek Czarneckiego

Pierwsza dziesiątka najbogatszych młodych Polaków wskazuję, że dróg do sukcesu jest wiele, gdyż możemy znaleźć tam osoby, które dorobiły się milionów złotych w nieoczywistych branżach.

Czwarty w zestawieniu Mateusz Juroszek funkcjonuje w branży bukmacherskiej, natomiast Szymon i Jan Wróblewscy zdominowali rynek apartamentów nad polskim morzem. Trzeci na liście Tomasz Domagała (2,1 mld zł) stworzył potęgę Famuru, spółki produkującej maszyny górnicze, natomiast znajdujący się wysoko bracia Furman stworzyli przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją leków. Dziesiątkę zamyka natomiast Robert Lewandowski, napastnik Bayernu Monachium wraz z żoną posiadają majątek wyceniany na 450 mln zł. Co ciekawe, w zestawieniu, poza nim znalazło się czterech innych byłych bądź aktywnych sportowców - Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Wojciech Szczęsny oraz Grzegorz Krychowiak

Najbogatsi Polacy przed czterdziestką wg. "Wprost". Oto pierwsza dziesiątka:

  1. Sebastian Kulczyk, 39 lat, 7 mld zł
  2. Piotr Szulczewski, 38 lat, 5,35 mld zł 
  3. Tomasz Domagała, 34 lata, 2,1 mld zł
  4. Mateusz Juroszek, 32 lata, 2 mld zł
  5. Wojciech Furman 40 lat, 646 mln zł
  6. Tomasz Furman, 35 lat, 646 mln zł
  7. Jan Wróblewski 34 lata, 500 mln zł
  8. Szymon Wróblewski 36 lat, 500 mln zł
  9. Maciej Popowicz, 35 lat, 461 mln zł
  10. Robert i Anna Lewandowscy, po 31 lat, 450 mln zł 
Więcej o: