Lidl wprowadza do Polski nową, innowacyjną metodę płatności mobilnych. Chodzi o Lidl Pay

Lidl nie od dziś słynie z innowacyjności. Niemiecka sieć wkrótce rozpocznie testy usługi płatności mobilnej Lidl Pay. Aplikacja będzie dostępna dla wszystkich klientów sieci w lutym przyszłego roku - informują Wiadomoscihandlowe.pl.
Zobacz wideo

O planach Lidla portal Wiadomoscihandlowe.pl dowiedział się nieoficjalnie. Pilotaż na mniejszą skalę odbędzie się przez kilka miesięcy, w lutym 2020 r. ma być dostępna dla wszystkich. Pierwszą przesłanką o jej niechybnym wprowadzeniu był fakt, że w aplikacji Lidl Play pojawiła się opcja podpięcia karty. Podobna usługa od kilku miesięcy funkcjonuje w Hiszpanii.

Lidl Pay. Jak działa aplikacja?

Korzystanie z aplikacji nie będzie niczym trudnym dla osób korzystających z płatności mobilnej. Aby móc skorzystać z usługi, należy podpiąć do aplikacji Lidl Play kartę płatniczą, a później autoryzować tę operację np. za pomocą kodu SMS-owego w swoim banku. W momencie płacenia przy kasie za zakupy, niezbędne jest wygenerowanie kodu QR, który zostanie zeskanowany. Sama aplikacja Lidl Plus cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Obecnie jest 14. najpopularniejszą aplikacją korzysta z niej 4 mln osoby.

Dowiedz się więcej: Lidl Polska pochwalił się wynikami i pensjami swoich pracowników. Dla magazyniera 4800 zł brutto

Lidl coraz bardziej innowacyjny

Konkurencyjny rynek dyskontów sprawia, że sieci sklepów prześcigają się w nowych pomysłach, które mają zachęcić potencjalnych klientów bądź ściąć koszty. W Wielkiej Brytanii niemiecka sieć zdecydowała się na wprowadzenie mniejszych paragonów co pozwoli na zaoszczędzeniu 150 tys. funtów rocznie. Jak na razie, Lidl testuje w Polsce kasy samoobsługowe, a także wprowadza projekty promujące ekologię. 

Więcej o: