Kursy walut 06.12 o godz. 7. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 6 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,85 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,90 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,07 zł.

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania nieznaczne spadki zanotowały dolar oraz frank szwajcarski. W górę poszedł natomiast kurs funta szterlinga, który zbliża się do magicznej granicy 5,10 zł. Warta zauważenia jest stabilizacja wartości euro. Wszystko wskazuje, że piątek 6 grudnia będzie wyjątkowo spokojnym dniem na rynku, gdyż główne waluty, jak dotąd, utrzymują się na poziomie z wczoraj. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 05.12.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2777 zł
  • kurs dolara: 3,8566 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,8989 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,065 zł 

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 6 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym?

Piątek 6 grudnia również powinien być spokojnym dniem na rynku walutowym, gdyż znaczna większość zaplanowanych wydarzeń dotyczy dolara. Na cenę waluty amerykańskiej wpłynąć może listopadowa stopa bezrobocia, a także dane dotyczące zmian zatrudnienia w sektorach pozarolniczych w tym samym miesiącu. W mniejszym stopniu dla dolara istotne będą spekulacje CTFC dot. surowców, zboża oraz ropy naftowej, a także dane o zarobkach w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o: