Trzynasta i czternasta emerytura coraz bardziej realne. Jest już projekt ustawy

Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedział, że projekt ustawy w sprawie 13. i 14. emerytury jest już gotowy. Świadczenie ma być wypłacone jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Temat dodatkowych emerytur należy ostatnio do najgorętszych w debacie publicznej. Minister rodziny w rozmowie z radiową Jedynką, próbowała więc wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące trzynastej i czternastej emerytury po odrzuceniu projektu ustawy przez Senat - zakłada ona, że pieniądze na ten cel będą pochodzić z Funduszu Wsparcia Niepełnosprawnych.

Minister rodziny: "Trzynasta emerytura być może zostać na stałe wpisana w budżet państwa"

Podczas radiowej audycji Marlena Maląg potwierdziła, że w budżecie znajdują się środki na trzynastą emeryturę, wiec cel ten zostanie zrealizowany. Resort przygotował już nawet odpowiednie akty prawne.

Pieniądze na trzynaste emerytury są i będą. Będzie ustawa, która właśnie będzie gwarantowała to dodatkowe świadczenie

- powiedziała minister rodziny. 

Co więcej, w planach rządu jest zagwarantowanie trzynastej emerytury na stałe w wydatkach państwa. Ponadto, Marlena Maląg wyjaśniła, jak wygląda sytuacja zapowiadanych podczas kampanii wyborczej czternastych emerytur. Według niej, świadczenie będzie wypłacane od 2021 roku. Wysokość dodatku w ramach programu Emerytura Plus prawdopodobnie wyniesie równowartość minimalnej emerytury, czyli niecałe 1 tys. zł netto. 

Trzynaste emerytury przesądzone? ZUS gotowy na wypłaty

W rozmowie z "Super Expressem" szefowa ZUS Gertruda Uścińska zapowiedziała, że Zakład jest gotowy na wypłacenie gotowych świadczeń. "Trzynastki" mają być wypłacone w kwietniu 2020 r., jeszcze przed wyborami prezydenckimi.  

Więcej o: