e-PIT łatwiejszy w obsłudze od przyszłego roku. Ulga na dzieci oraz ich dane uzupełnią się automatycznie

e-PIT będzie jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w usłudze od 2020 roku. Ulgi na dzieci i ich dane uzupełnią się automatycznie.
Zobacz wideo

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że przyszłoroczne rozliczenia z użyciem usługi Twój e-PIT będzie jeszcze prostsze. Jak donosi portal Prawo.pl, dyrektor departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Dariusz Aniećko ogłosił, że od 15 lutego 2020 roku, w usłudze będzie można rozliczyć kolejne formularze: dla osób fizycznych, które prowadzą działalność pozarolnicza i składają PIT-36 i PIT-36L oraz dla płacących zryczałtowany podatek dochodowy i rozliczają PIT-28.

Usługa ma również zostać w pełni zintegrowana z zewnętrznymi rejestrami, m.in. PESEL i szkolnictwa wyższego. Dzięki wprowadzeniu tych zmian, ulga na dzieci w rozliczeniu uzupełni się sama razem z danymi potomstwa, które jest nią objęte. 

e-PIT wystartował w tym roku. Polacy chętnie z niego korzystają

Twój e-PIT został wprowadzony w lutym zeszłego roku. Usługa pozwala na szybsze i prostsze rozliczenie podatków. Dzięki danym z Krajowej Administracji Skarbowej dane w formularzach są wypełnione automatycznie, a podatnik nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, by się rozliczyć. Gotowe zeznanie podatkowe można znaleźć na Portalu Podatkowym. W ten sposób ryzyko popełnienia błędu podczas wypełniania dokumentów jest mniejsze, dzięki czemu nie zmniejsza się też liczba korekt nadsyłanych do fiskusa, co przekłada się oszczędność czasu i pieniędzy. Dla podatnika jest to wygodny sposób rozliczenia się on-line oraz możliwość szybkiego uzyskania zwrotu. 

W bieżącym roku spośród 19,9 mln deklaracji podatkowych, 16 mln zostało złożonych w formie elektronicznej. Niemal 7 milionów osób skorzystało z usługi e-PIT, a wliczając wspólne rozliczenia małżonków, liczba ta wzrasta do 8,8 mln. 

Więcej o: