Netflix testuje dwie nowe funkcje wyszukiwania seriali

Netflix testuje nowe funkcje, których celem jest przyspieszenie i ułatwienie procesu wyszukiwania filmów oraz seriali. Na razie nie wiadomo, czy trafią one do oficjalnej aplikacji.

Problemy z wyszukaniem odpowiedniego filmu bądź serialu, to problem znany wszystkim użytkownikom Netfliksa. Osoby odpowiedzialne za optymalizację pracy platformy testują rozwiązanie, które mają temu zapobiec. Netflix rozpoczął testy dwóch nowych funkcji - informuje hdtvpolska.com

Netflix usprawnić proces wyszukiwania filmów. Użytkownicy nie będą musieli myśleć, co chcą oglądać

Obecnie platforma oferuje funkcję, która na poziomie biblioteki filmów i seriali "podrzuca" nam treści wpasowujące się w nasze gusta. Netflix zdecydował się jednak na testowanie jeszcze bardziej zaawansowanie technologicznie funkcji. W ramach testu niektórzy użytkownicy będą mogli skorzystać z opcji "Watch Now", która pojawi się na ekranie wyboru profilu. Po naciśnięciu jej użytkownik będzie mógł obejrzeć następny odcinek serialu bądź nową treść ze specjalnej listy stworzonej na podstawie algorytmu Netfliksa. Jeśli osoba zdecyduje się na drugą opcję, otrzyma także krótki opis produkcji oraz wyjaśnienie, dlaczego została ona nam polecona.

Zobacz wideo

Ponadto, testowana będzie również druga opcja, tzw. "Play Something Else", która pojawi się w oknie już w czasie oglądanie filmu bądź serialu. Pozwala ona na szybką zmianę serialu rekomendowanego przez platformę bez przeglądania całej biblioteki. 

>>> Czytaj także: Netflix walczy ze słabą jakości produkcji. Nowe produkcje w ich serwisie muszą obsługiwać tryb HDR

Nie ma pewności, że owe rozwiązania zostaną w przyszłości wprowadzone dla wszystkich użytkowników platformy. Na razie odbywają się jedynie dwumiesięczne testy. Nic również wskazuje na to, że rozwiązania  okażą się rewolucją. Ich wprowadzenie będzie raczej kolejnym udogodnieniem dla użytkowników. 

 
Więcej o: