Droga S7 w Skarżysku-Kamiennej otwarta! Między Warszawą a Krakowem już prawie 200 km ekspresówki bez przerwy

W środę udostępniono kierowcom ok. 8-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 omijający Skarżysko-Kamienną. Tym samym ekspresówką bez przerw można już przejechać blisko 200 km od granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego aż do okolic Grójca, ok. 30 km od Warszawy.

Otwarcie w środę po południu odcinka S7 między Skarżyskiem-Kamienną a granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego sprawiło, że tą drogą ekspresową można już przejechać bez przerwy ok. 196 km. Włączając się w S7 w okolicach Grójca, dwupasmową drogą będzie można przejechać aż do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, kilkadziesiąt kilometrów za Kielcami. 

embed

Skarżyski odcinek S7 otworzono kilka miesięcy przed czasem - pierwotnie planowano udostępnienie go kierowcom na maj 2020 r. Warto natomiast pamiętać, że jeszcze około pięć miesięcy trwać będą prace w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ, a także dróg dojazdowych. Kierowcy mogą natomiast skorzystać z węzłów Skarżysko-Kamienna Zachód i Skarżysko-Kamienna Południe.

>>> Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Zobacz wideo

Odcinek ma ok. 7,6 km. Szacuje się, że jego udostępnienie zaoszczędzi kierowcom ok. 15 minut, bowiem dotychczas kierowcy często utykali w Skarżysku-Kamiennej w korkach.

Budowa odcinka kosztowała łącznie blisko 344,4 mln zł, z czego wartość dofinansowania w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko to około 156,9 mln zł. Za budowę odpowiedzialna była spółka Budimex.

Droga ekspresowa S7 pomiędzy Krakowem a Warszawą w całości będzie przejezdna prawdopodobnie w 2022-2023 r.

Więcej o: