Kursy walut 19.12. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 19 grudnia. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,83 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,02 zł.

W środę o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania najmocniej na wartości zyskały funt szwajcarski oraz dolar, których wartość wzrosła odpowiednio o 0,56 proc. i 0,24 proc. Po raz kolejny na stabilny poziomie utrzymuje się euro. W dół cały czas spada wartość funta brytyjskiego, który wciąż znajduje się powyżej granicy 5 zł. 

Czwartkowy poranek nie przyniósł zbyt wielu zmian na rynku walutowym. Wszystko wskazuje na to, że w dół wciąż spadać będzie kurs funta brytyjskiego. Nie wiadomo, czy brytyjska waluta w końcu spadnie poniżej granicy 5 zł. Reszta głównych walut powinna utrzymać wartość z środowego notowania. 

Średnie kursy walut NBP - środa 18.12.2019r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 19 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na wartość walut?

Czwartek 19 grudnia będzie istotnym dniem przed wszystkim  dla ceny dolara oraz funta brytyjskiego. Na wartość brytyjskiej waluty wpływ będzie miała decyzja ws. stóp procentowych oraz protokół z posiedzenia MPC. Ponadto, opublikowane zostaną dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii za listopad. Dla ceny dolara istotne mogą być natomiast publikacja wskaźnika przemysłowego wg Fed oraz sprzedaży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w poprzednim miesiącu. Waluty europejskie mogą spodziewać się natomiast stosunkowo spokojnego dnia. 

Więcej o: