GIS ostrzega i wycofuje partię tabletek na potencję. Suplement diety zawiera niedozwolone substancje

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje ze sprzedaży tabletki Power Man. Znaleziono w nich ślady pochodnych syldenafilu. Jest to substancja medyczna, która nie może być obecna w suplementach diety, a jako takowy sprzedawany jest Power Man.
Zobacz wideo

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży suplementu diety w tabletkach Power Man. W próbce badanego produktu odnaleziono obecność pochodnych syldenafilu, czyli związku chemicznego pomagającego w leczeniu erekcji (występuje m.in. w Viagrze). Substancja ta nie może występować w żywności (do której zaliczają się suplementy diety) ze względu na jej lecznicze działanie, informuje GIS. Jej spożywanie wiążę się z ryzykiem dla zdrowia. Ze sprzedaży wycofano partię o numerze 2018017. Inspektorat sanitarny przestrzega, że nie należy spożywać tabletek z tej partii.

- Ze względu na nielegalną działalność dystrybutora tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa nie zaleca się również spożywania innych produktów wprowadzanych do obrotu w Polsce przez tę firmę - czytamy w komunikacie GIS. 

GIS wycofuje partię tabletek na potencję 

Główny Inspektorat Sanitarny podaje również, że nie był w stanie zweryfikować ani przedsiębiorstwa rozprowadzającego suplement w Polsce, ani jego producenta.

Tabletki wg. deklaracji na opakowaniu pochodzą ze Szwecji. W związku z tym sprawa została zgłoszona do europejskiego systemu RASFF. Władze Szwecji przekazały, ze firma będąca producentem tabletek - Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, nie jest zarejestrowana w tym kraju jako podmiot branży spożywczej. Ta sama sytuacja dotyczy ich polskiego dystrybutora, firmy MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa. GIS nie zdołała nawiązać kontaktu z żadną firm. 

Więcej o: