Jest akt oskarżenia przeciwko Markowi Chrzanowskiemu w sprawie "afery KNF"

Prokuratura Krajowa skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście akt oskarżenia przeciwko byłemu przewodniczącemu Komisji Nadzoru Finansowego Markowi Chrzanowskiemu.

Chrzanowskiemu zarzucany jest czyn z art. 231 par. 2 Kodeksu Karnego. Chodzi o sytuację, w której funkcjonariusz publiczny "przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej".

Byłemu przewodniczącemu KNF grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

>>> O co chodzi w "aferze KNF"?

Zobacz wideo

Marek Chrzanowski był szefem KNF do listopada 2018 r. Wówczas na jaw wyszło nagranie jego rozmowy z Leszkiem Czarneckim, znanym bankierem, twórcą Getin Banku. Chrzanowski, jak wynikało z nagrań, złożył Czarneckiemu ofertę korupcyjną w zamian za przychylność wobec jego banków. Leszek Czarnecki twierdzi, że chodziło o 40 mln zł. Takie wynagrodzenie za pracę dla Getin Banku miał otrzymał radca prawny polecony przez szefa KNF Czarneckiemu.

Chrzanowski został zatrzymany pod koniec listopada 2018 r., w areszcie spędził dwa miesiące.

Więcej o:
Komentarze (82)
Jest akt oskarżenia przeciwko Markowi Chrzanowskiemu w sprawie 'afery KNF'
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 30 razy 28

  Kolejny "kryształowy" PiSior. Nic mu nie grozi pod czujnym okiem i skrzydłami pana Zbyszka, trzymanego krótko za uzde, przez Dewelopera Chrzestnego zwanego również ZBawca z Żoliborza. Co najwyżej dostanie symboliczny wyrok w zawiasach (jesli) i jakąs dobra fuche dla zony na otarcie łez.

 • wojnis1979

  Oceniono 26 razy 24

  W Krakowie mu wylosują odpowiedniego sędziego to na bank siedzieć nie będzie!

 • jerz1444

  Oceniono 23 razy 21

  A co z tym co zorganizował i kierował całą tą operacją nijakim Glapińskim zwanym "profesorem" ?

 • stefan-50

  Oceniono 21 razy 21

  O tym "krysztale" już prawie zapomniano a niesłusznie. Jak tam sprawa przejęcia banku za złotówkę bo były takie sugestie m. in. ze strony kancelarii Prezydenta (niejaki Kulesza o ile mnie pamieć nie zawodzi). Brzmiało to mniej więcej tak : uchwalimy takie przepisy ze nie podołasz im sprostać a wtedy bank przejmiemy za złotówkę. Co z tym ?

 • zamknij_oczy

  Oceniono 17 razy 17

  Pi$$$dzielcy dali mu (sobie) wystarczającą ilość czasu, żeby pozacierał ślady. Wszyscy pamiętamy jak CBA dało czas Chraznowskiemu na powrót do kraju i usunięcie dowodów ze swojego biura. W tej sprawie nic nie dzieje się przypadkowo. Dostanie co najwżej śmieszny wyrok w zawiasach, żeby suweren zobaczył przed wyborami prezydenckimi jaki to Pi$$$ jest praworządny, nawet wobec własnych pupili. Zapewne wszystko jest już dogadane.

 • niktwazny126

  Oceniono 17 razy 15

  Niemożliwe! Nie był kryształowy? A może był i prezydent ułaskawi?

 • marywil2012

  Oceniono 13 razy 13

  niewinny jak nic. przecież nie dla siebie te pieniądze dla swojego dobrodzieja zbierał. dwórki potwierdzą

 • arkon4

  Oceniono 14 razy 12

  A ci drobni akcjonariusze którzy potracili kasę sprzedając akcje banków Czarneckiego po kilkakrotnie niższej cenie gdy w TVPIS obrzucali błotem Czarneckiego i jego banki to gdzie mają iść po rekompensatę? Do Morawieckiego " Glapińskiego, czy ich herszta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX