Coca-Cola wycofuje swoje produkty z Intermarche oraz Netto. Sieć chce promować zdrowe napoje

Coca-Cola i Intermarche popadły w konflikt. Wszystko dlatego, że sieć sklepów będzie promować zdrowe napoje, które będą lepiej eksponowane względem tych szkodliwych. W związku z tym Coca-Cola wstrzymała dostawy swoich napojów do Intermarche i Netto, które mają tego samego właściciela.
Zobacz wideo

Coca-Cola wstrzymała dostawy swoich produktów do francuskich sklepów Intermarche i Netto, informuje portal Dlahandlu.pl. Z rzeczonych sklepów znikną więc takie marki jak Coca-Cola, Fanta, Sprite, Fuzetea, Honest, Tropico, Caprisun czy Monster. Powodem jest decyzja Les Mousquetaire, właściciela obu sieci sklepów. Tzw. Grupa Muszkieterów zdecydowała, że będzie promować zdrowsze napoje, poprzez umieszczanie ich w bardziej widocznych miejscach, na czym mają ucierpieć m.in. produkty koncernu Coca-Cola. Nowa strategia jest wprowadzana od 2020 r. i oprócz dobrej widoczności, napoje słodzone cukrem stracą także nieco miejsca, które zajmą zdrowsze produkty. Jako powód takiego działania Thierry Cotillard, przedstawiciel sieci handlowej, podaje upodobania konsumentów, którzy chcą zdrowszych produktów na sklepowych półkach. Wspiera się statystyką, według której sprzedaż napojów bezalkoholowych spadła we Francji o 3,2 proc..

>>> Zobacz też: "Nie wierzymy w recykling, liczy się wielorazowość"- mówią twórcy mieczy świetlnych na Coca-Coli

Coca-Cola walczy z Intermarche i Netto. Sklepy twierdzą, że koncern nadużywa swojej dominującej pozycji

Takie działanie oczywiście nie spodobało się Coca-Coli, która poza wstrzymaniem dostaw, zagroziła sieci, że zmieni obecne warunki kontraktu, jeśli wolumeny zostaną zmniejszone. W takim wypadku Intermarche byłoby zmuszone podnieść cenę średnio o 60 procent. Cotillard stwierdził, że jest to brutalne i zaskakujące działanie koncernu, który nadużywa w ten sposób swojej dominującej pozycji na rynku.

Więcej o:
Komentarze (16)
Coca-Cola wycofuje swoje produkty z Intermarche oraz Netto. Sieć chce promować zdrowe napoje
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 5 razy 3

  Ceny coli (przynajmniej takiej w puszce, sporadycznie popijam po jakimś żarciu na mieście) były w Intermarche tak wysokie, że nawet nie zauważę jej niebytu. Zresztą jak dla mnie mogą stamtąd usunąć wszystkie napoje poniżej 1L. Ceny jak w Żabce (czasem wyższe), a to niby supermarket....
  Netto niby ten sam właściciel, niby sklepy mniejsze, a już ceny lepsze wśród napojów.

 • leszekk73

  Oceniono 1 raz 1

  Sieć sklepów Netto we Francji, to nie to samo Netto, które jest w Polsce. Może warto by o tym napisać, co?

 • striepo

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to od sieci zależy gdzie chce co ustawić, pewnie ktoś się dopatrzył, że nie zapłacili półkowego

 • alicjads

  Oceniono 3 razy 1

  Jak zwykle błyskotliwi dziennikarze Wyborczej. Netto i Intermarche nie maja wspólnego właściciela! Nie w Polsce.
  Tak samo nierzetelnie przedstawiają obraz pożarów w Australii, w której mieszkam. Nie wierze, już w ani jedno słowo dziennikarzy...

 • real-meh

  0

  Bo ludzie do Netto chodzą po coca cole. Wypad Coca Cola Company.

 • bigmaciek

  Oceniono 1 raz -1

  Dla mnie to oznaka, że chcą zwiększyć sprzedać własnej marki typu "cola" która jest takim syfem, że pomimo dużo niższej ceny przegrywała wyraźnie z Coca Colą.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy -1

  Niektóre marki mają tak ugruntowaną pozycję na rynku, że walka z nimi, jest prostą drogą do samobójstwa. Ale widać "kreatywni" z Intermarche, o tym nie wiedzą.

  A tak na marginesie: ile lat jest na rynku Coca cola, a ile Intermarche? :-)

 • adam66-sz

  Oceniono 3 razy -1

  Jak ktoś zaczyna mówić, że chce promować zdrowe napoje, zdrowy styl życia czy robi coś dla dobra swoich klientów to można być na 100 % pewny, że robi to z zupełnie innej przyczyny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX