Książę Harry i Meghan Markle postawili się Koronie. "Za byle jaką reklamą wezmą tyle, co od rodziny królewskiej przez rok"

Wielka Brytania, a wraz z nią cały świat, żyje decyzją, którą ogłosili książę Harry i jego żona Meghan. Księżna i książę Sussex chcą rozluźnienia więzów z rodziną królewską. Czy Korona na tym straci, a oni zyskają? Gość programu "Studio Biznes" na monarchów spojrzał, jak na przedsiębiorców. Co wynika z tej oceny?

"Studio Biznes" poruszyło dziś temat, którym żyje nie tylko Wielka Brytania, ale cały świat. Książę Harry i jego żona Meghan, jak już pisaliśmy, stwierdzili, że chcą być niezależni od rodziny królewskiej. Brytyjska monarchini zgodziła się, by przez kolejny rok obowiązywał okres przejściowy, w którym uzgodniona ma być rola dzisiejszych władców Sussex. Jak będzie wyglądało rozstanie z dworem i czy do niego w ogóle dojdzie - tego jeszcze nie wiemy.

Książę Harry i jego żona Meghan mogą być niezależni? Ekspert programu "Studio Biznes" wyjaśnia

Co w praktyce oznacza decyzja syna Diany i księcia Karola? Dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, gość Łukasza Kijka, na decyzję książęcej pary starał się spojrzeć w sposób biznesowy.

Rodzina królewska może być bowiem porównana do normalnego przedsiębiorstwa, w którym królowa Elżbieta pełni rolę prezesa. Czy Meghan i Harry mogą sobie pozwolić na zrezygnowanie z "królewskich" pieniędzy? W jaki sposób mogą skorzystać na rozluźnieniu więzów z monarchią. Jak ta decyzja wpłynie na finanse Królestwa? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (33)
Książę Harry i Meghan Markle postawili się Koronie. "Za byle jaką reklamą wezmą tyle, co od rodziny królewskiej przez rok"
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 4 razy 4

  Problem polega na tym, że brytyjska rodzina królewska jest dziś klasycznym towarem sprzedawanym opinii publicznej, a ta sprzedaż opiera się na jej wyjątkowości i błękitnej krwi, a także byciu odwiecznym symbolem państwa brytyjskiego i jego pozycji w świecie.

  Jeśli jej członkowie zaczną reklamować cokolwiek jak jakaś byle aktoreczka, to może i produkt się sprzeda, ale cała firma ‚Royals, Inc.’ traci ten nimb wyjątkowości i schodzi do pozycji zwykłych celebrytów typu Kim Kardashian albo Paris Hilton, a to na dłuższa metę prowadzi do pytania, po co w ogóle brytyjski podatnik ma to towarzystwo nierobów utrzymywać. I nie tylko brytyjski. Nie należy zapominać, że Elżbieta II jest też królową Kanady, Australii, Nowej Zelandii, i kilku innych pomniejszych dziur, a wszędzie tam nastroje republikańskie są znacznie silniejsze niż w samej Wlk. Brytanii, i nie od dziś padają pytania o sens utrzymywania tego cyrku.

  Meghan i Harry parę groszy zarobią, ale wszyscy pozostali członkowie familii stracą.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 2 razy 2

  CHYBA REKLAMĘ!!!!

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko przed nimi. Najbogatszy nieletni jutuber - osmiolatek zarobil w 2019 22 miliony dolcow.

 • art_102

  Oceniono 10 razy 0

  Przede wszystkim prowadzący program zachował się jak typowy hejter, z góry pogardliwy stosunkiem do księżnej Meghan.
  Bez względu na własne poglądy, czy zdanie na temat rojalsów, jak chce mówić o zasadach, protokole itp., to niech najpierw zacznie od siebie, bo na dzień dobry manifestuje swój olewający stosunek do księżnej Meghan, więc po co mu ten programik? Żeby dowalić i przyklasnąć swojej teorii, i w taki sposób się dowartościować?
  Straszna mizeria!
  Panie prowadzący, KSIĄŻĘ HARRY I KSIĘŻNA MEGHAN, a nie książę Harry i Meghan. Zwykła kultura nakazuje zachowanie pewnych zasad, bo tak wychodzi pan na zwykłego chama.
  Co do "eksperta", to ustosunkuję się tylko do jednej wypowiedzi, bo reszta jest na takim samym poziomie, więc nie ma potrzeby brnąć w to dalej.
  Drogi "ekspercie", w którym momencie i w jakim fragmencie książę Harry ogłosił, że chce zerwać z Rodziną, czy wyjść z Rodziny Królewskiej?
  Książę Harry ogłosił jedyni, że chce zrezygnować z pozycji senior royals, czyli dokładniej dalej wywiązywać się z zadań wobec BRK, ale z "niższej półki", która odbiera pewne profity i przywileje, ale daje też więcej swobody, z której korzystają np. córki księcia Andrzeja, żyjąc i pracując w USA, ale dalej pozostają pełnoprawnymi członkami BRK i z wiążącymi się z tym obowiązkami.
  ...ale po co o tym "ekspert" miałby powiedzieć i wyjaśnić sytuację, skoro prowadzący program wezwał takiego "eksperta", który powieli jego tezy..
  Tylko po co GW idzie w takie szajs?
  Nie dość dobrej zmiany?
  Wydawało się, że jednak GW trzyma jakiś poziom i nie mataczy aż tak dla poklasku, kosztem szkalowania innych!

 • white_lake

  Oceniono 7 razy -1

  chyba nie opłaci się nikomu płacić im gigantycznej kasy za reklamę, bo mają za duży elektorat negatywny, dużo ludzi ich lubi, ale dużo też nie lubi, a wybitnie kiepski styl, w jakim odchodzą z rodziny królewskiej dodatkowo pogłębił tę niechęć,
  czyli rozgłos tak, ale sympatia raczej nie

 • ja5569

  Oceniono 7 razy -5

  Ale dlaczego "tym tematem zyje caly swiat"? Bo Harry jest wnukiem krolowej (choc i to watpliwe...)?

 • 8rina8

  Oceniono 7 razy -5

  Królowa nie pozwoli żeby przynosili ujmę rodzinie. Zapewne postawiła warunki ich odejscia. Jeśli nie to odbierze im tytuły. Książę i księżna nie będą reklamować żadnych produktów.

 • udet1124

  Oceniono 7 razy -5

  Powinien reklamować burger kinga lub konkurencje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX