Książę Harry i Meghan Markle postawili się Koronie. "Za byle jaką reklamą wezmą tyle, co od rodziny królewskiej przez rok"

Wielka Brytania, a wraz z nią cały świat, żyje decyzją, którą ogłosili książę Harry i jego żona Meghan. Księżna i książę Sussex chcą rozluźnienia więzów z rodziną królewską. Czy Korona na tym straci, a oni zyskają? Gość programu "Studio Biznes" na monarchów spojrzał, jak na przedsiębiorców. Co wynika z tej oceny?

"Studio Biznes" poruszyło dziś temat, którym żyje nie tylko Wielka Brytania, ale cały świat. Książę Harry i jego żona Meghan, jak już pisaliśmy, stwierdzili, że chcą być niezależni od rodziny królewskiej. Brytyjska monarchini zgodziła się, by przez kolejny rok obowiązywał okres przejściowy, w którym uzgodniona ma być rola dzisiejszych władców Sussex. Jak będzie wyglądało rozstanie z dworem i czy do niego w ogóle dojdzie - tego jeszcze nie wiemy.

Książę Harry i jego żona Meghan mogą być niezależni? Ekspert programu "Studio Biznes" wyjaśnia

Co w praktyce oznacza decyzja syna Diany i księcia Karola? Dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, gość Łukasza Kijka, na decyzję książęcej pary starał się spojrzeć w sposób biznesowy.

Rodzina królewska może być bowiem porównana do normalnego przedsiębiorstwa, w którym królowa Elżbieta pełni rolę prezesa. Czy Meghan i Harry mogą sobie pozwolić na zrezygnowanie z "królewskich" pieniędzy? W jaki sposób mogą skorzystać na rozluźnieniu więzów z monarchią. Jak ta decyzja wpłynie na finanse Królestwa? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Więcej o: