A1 zamknięta w weekend na trasie Tuszyn - Piotrków Trybunalski. Przez wyburzanie wiaduktów

W weekend 18-19 stycznia zamknięty będzie odcinek autostrady A1 od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód. W tym terminie zostanie wyburzonych sześć wiaduktów.

Kierowcy, którzy zamierzają podróżować autostradą A1 w najbliższy weekend, powinni liczyć się z utrudnieniami. W sobotę i niedzielę zostaną rozebrane wiadukty znajdujące się na drogach lokalnych:

 • Srock - Wodzinek,
 • Imielna - Sierosław,
 • Przydatki - Doły Brzeskie,
 • Papieże - Karlin,
 • Władysławów - Żychlin,
 • Bąkowiec - Polesie.

>>> Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Zobacz wideo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na czas prac związanych z rozbiórką wiaduktów konieczne będzie zamknięcie autostrady A1 na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Zachód. Pierwszych zatrzymań ruchu, które będą trwały po kilkadziesiąt minut, można spodziewać się już w piątek 17 stycznia między godziną 16 a 17. W tym czasie wprowadzana będzie tymczasowa organizacja ruchu, który ma wrócić do normy w poniedziałek 20 stycznia ok. godziny 7 rano.

Te wiadukty są przeznaczone do wyburzeniaTe wiadukty są przeznaczone do wyburzenia GDDKiA

Te wiadukty są przeznaczone do wyburzeniaTe wiadukty są przeznaczone do wyburzenia GDDKiA

Zamknięty odcinek autostrady A1. Gdzie zjechać na objazd?

W czasie, gdy fragment autostrady A1 będzie zamknięty, kierowcy powinni kierować się na objazdy:

 • Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic należy zjechać z A1 na węźle Tuszyn i kierować się na DK 12/91, a następnie przez Srock w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ należy zjechać w prawo na drogę ekspresową S8 i dojechać nią do węzła Piotrków Trybunalski Zachód.
 • Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do węzła Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

Zamknięcie i wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom technicznym. W ich miejsce wybudowane będą nowe. GDDKiA informuje, że wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku.

Więcej o:
Komentarze (6)
A1 zamknięta w weekend na trasie Tuszyn - Piotrków Trybunalski. Przez wyburzanie wiaduktów
Zaloguj się
 • matnet77

  Oceniono 2 razy 2

  no znowu ten sam debilizm. Zamykanie głównej drogi na osi północ południe w piątek o 16.? Nie mogli tego zrobić w weekend 3 króli np. jak nie było prawie ciężkiego ruchu? Jak ktoś niedoczytać i nie pojedzie zupełnie inna droga, to ma gwarantowane wielogodzinne stanie w korkach. W ogóle osoby odpowiedzialne za organizację przebudowy DK1 na odcinku Piotrków - Częstochowa powinny być natychmiast zwolnione z pracy, a ludzie z GDiKI bezpośredni odpowiedzialni za przebudowę tego odcinka aresztowani, osądzeni i skazani na wieloletnie więzienie.

 • angus1000

  Oceniono 1 raz 1

  Mógłby się wreszcie jakiś dziennikarz zająć tematem wypadków na tej budowanej trasie. Ilekroć tamtędy jadę to ciągle mijam jakieś wraki albo na korek spowodowany wypadkiem. Jakby to podliczyć to pewnie jest jakiś dramat. Mam wrażenie że budujący trasę oprócz tego, że łaskawie umożliwiają tamtędy żółwi przejazd w trakcie prac to na sprawę bezpieczeństwa, oznakowania i informacji kładą zwykłą lachę.

 • wielewiem

  Oceniono 1 raz 1

  No to zapowiadają się gigantyczne utrudnienia w ruchu. Najciekawsze jest to, że woj. łódzkie i pomorskie mają ferie. Powodzenia jak ktoś z Gdańska się wybierze w góry w weekend.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX