ZUS wysyła 3 miliony listów do przedsiębiorców. Ostatni raz w tej formie

ZUS rozpoczął wysyłkę 3 milionów listów do przedsiębiorców, w których znajdują się podsumowania wpłat za 2019 rok. Bilans po raz ostatni zostanie wysłany w formie papierowej.

W listach znajdzie się podsumowanie wpłat przekazanych w 2019 roku na indywidualny rachunek składkowy. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się, jak wyglądały ich rozliczenia z ZUS oraz z jakim saldem zakończyli minione 12 miesięcy. 

ZUS wyśle 3 miliony listów przedsiębiorcy. Ostatni raz w historii

W połowie stycznia rozpoczęła się wysyłka 3 milionów listów. Jak powiedziała IAR prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, w takiej formie listy będą przekazywane do przedsiębiorców po raz ostatni. Spowodowane jest to postępującą cyfryzacją i większym udziałem rozwiązań elektronicznych w tego typu sytuacjach.

Zobacz wideo

>>> Dowiedz się więcej: Trzynasta emerytura już w kwietniu. ZUS wypłaci ją w sześciu terminach, wyniesie ponad tysiąc zł na rękę

Prezes ZUS dodała również, że przesyłanie informacji o bieżącym saldzie rozliczeń jest możliwe dzięki wprowadzeniu e-składki. Wraz z początkiem 2018 roku przedsiębiorcy nie muszą opłacać składek na różne rachunki. 

Mały ZUS Plus od lutego. Dzięki temu więcej przedsiębiorców może skorzystać z udogodnień

Przypominamy, że ZUS wprowadza od lutego 2020 roku bardzo ważne udogodnienie dla przedsiębiorców. Mały ZUS Plus wprowadza nowy próg przychodu, który uprawnia przedsiębiorców do korzystania z ulg. Wzrośnie on z 63 tys. zł do 120 tys. zł. Dzięki temu niższe składki będzie mogło opłacać o ok. 130 tys. przedsiębiorców więcej. 

Osoby korzystające z Małego ZUS-u od 1 lutego automatycznie będą opłacać składki w ramach obowiązywania nowych przepisów. Nowi przedsiębiorcy mają czas na składanie wniosków od 1 do 29 lutego 2020 roku. 

Więcej o: