Kursy walut 20.01 o godz. 7. Dolar mocno w górę na początku tygodnia [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 20 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,24 zł, natomiast dolar 3,82 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,95 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,97 zł.

W piątek 17 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. W porównaniu do poprzedniego notowania nie zanotowaliśmy zbyt wielu zmian. Na podobnym poziomie utrzymały się kursy franka szwajcarskiego oraz euro. Od dna odbił się dolar, który przekroczył granicę 4,80 zł. Coraz lepiej kształtuje się sytuacja funta zbliżającego się powoli do granicy 5 zł. 

Zobacz wideo

Poniedziałkowy poranek nie przyniósł pozytywnych wieści dla krajowego waluty. Mocno w górę idzie wartość dolara, który wyceniany jest już na 3,82 zł. Wzrost kursu o ok. 0,15 proc. notują również euro oraz frank szwajcarski, lekko w dół funt szterling

Średnie kursy walut NBP - piątek 17.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 20 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut NBP 19.01. Dolar oraz funt drożeją, stabilne euro [kurs dolara, funta, euro, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Poniedziałek 20 stycznia zapowiada się jako spokojny początek tygodnia głównie z powodu Dnia Martina Luthera Kinga i zamkniętej giełdy amerykańskiej. Znajdzie to przełożenie na inne rynki, na których będzie bardzo spokojnie. Na kurs euro wpływ może mieć wskaźnik PPI w Niemczech za grudzień oraz przemówienie prezesa EBC, Lagarde'a. Dla wartości franka szwajcarskiego istotna może być z kolei kolejna edycja Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. 

Więcej o: