Kursy walut NBP 19.01. Dolar oraz funt drożeją, stabilne euro [kurs dolara, funta, euro, franka]

Średnie kursy walut obowiązujące w niedzielę 19 stycznia na godzinę. Jedno euro wyceniane jest na 4,23 zł, z kolei dolar na 3,81 zł. Frank koszuje 3,94 zł, natomiast funt brytyjski - 4,97 zł.

W piątek 17 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują całym weekend. Względem poprzedniego notowania nie zanotowaliśmy zbyt wielu zawirowań. Na stabilnym poziomie utrzymały się wartość franka oraz euro. W górę powędrowały za kursy dolara oraz funta szterlinga. Pierwsza z walut odbiła się od swojego dna, natomiast funt zbliża się do granicy 5 zł. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 17.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 20 stycznia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

>>> Dowiedz się więcej: Kredyty we frankach w górę. Najwyższe oprocentowanie od pięciu lat

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć w przyszłym tygodniu na kursy walut?

Początek tygodnia rozpocznie się od wolnego dnia na giełdzie amerykańskiej z okazji Dnia Martina Luthera. W pewnym stopniu wpłynie to na cały rynek, gdyż poniedziałek zapowiada się wyjątkowo spokojnie. Wtorek będzie ważnym dniem dla funta, gdyż opublikowane zostaną dane dotyczące średniego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii. Na wartość euro wpłynie prognoza nastroju ekonomicznego ZEW w Niemczech. Jeśli chodzi o czwartek 23 stycznia, to ten dzień będzie również zdominowany przez zdarzenia, które dotyczą waluty europejskiej. W tym dniu w godzinach popołudniowych odbędzie się konferencja prasowa prezesa EBC. Podczas niej ogłoszone będą plany dotyczące polityki monetarnej europejskiej wspólnoty. Koniec tygodnia ciekawy, stojący pod znakiem wydarzeń dotyczących funta oraz euro. 

>>> Czytaj także: Brexit może kosztować Brytyjczyków więcej, niż wynoszą składki, które przez 47 lat wpłacali do budżetu UE

Więcej o: